Lista ocen Renault Laguna II (749) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 775 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~nicko55@interia.pl
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
jak na swoje gabaryty i masę to spalanie również jest na przyzwoitym poziomie, oczywiście nie można oczekiwać od samochodu że będzie jeździł na oparach... jazda w mieście i w korkach ciągnie za sobą wyższe spalanie dochodzące nawet do 9-10 litrów na 100km, ale samochód szybko nadrabia to jazdą poza miastem, gdzie spalanie spada. nie oczekujmy że taki samochód będzie palił nam 5-6 litów w ruchu miejskim, ponieważ jest to nierealne.
~cezario
Hatchback 2.0 i 16V GT 205KM 151kW
Serwis Renault nie nalezy niestety do najtanszych na rynku. Spalanie przecietne w miescie to ok. 14-16 litrow - troche za duzo nawet jak na taka moc.Silnik dosyc wysilony takze, wymiany oleju co 20tys mozna wlozyc miedzy bajki(a filtru powietrza co 40tys!(sic!). Polecam filtr K&N - jednorazowo 120pln potem regulrane czyszczenia, a przy okazji obniza spalanie o ok.1l/100km. Odczywalnie zyskuje po tym rowniez na elastynosci ponizej 3 tys obr.
~lechnowak@poczta.fm
Kombi 2.2 dCi 150KM 110kW
Spalanie miasto 8,0-9,0 lato-zima, trasa 7,0-8,0 spokojnie- szybko. Takie samo spalanie w benzyniaku 2,0 ide tyle tylko że cena paliwa inna. Serwis firmowy drogi ale dość dobry, można czasem korzystać z nieautoryzowanych warsztatów, choć tam zdarzają sie zabawne sytuacje /np. przyuczenie czujek w kołach po zmianie zima-lato trwające ponad dwie godziny z powodu braku firmowego aktywatora tychże czujek. W firmowym serwisie ta sama czynność trwa...
~tomanek
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Cena zakupu, ceny części i koszty jazdy są dla przeciętnej kieszeni dosyć znośne. Tym bardziej jak jest instalacja LPG, którą auto znosi bez problemu to jest super. Ceny części dosyć tanie, dużo zamienników. Jedyna część, która dużo kosztowała to tylne tarcze, które są razem z łożyskiem. Na to musimy być przygotowani po zakupie auta. Ale ogólnie w porównaniu z niemieckimi autami ten samochód góruje niższymi kosztami.
~Damian
Kombi 1.9 dCi 130KM 96kW
Samochod jest duzo bardziej ekonomiczny niz TDI biorac pod uwage ta sama moc auta czyli wersje 130km to zostawia vw z tylu i wydaje mi sie ze osiagami nie odbiega spalanie miasto/trasa/srednie- 7,6/5/5,8 sa to wartosci jesli jezdzimy do 130km/h gdyby pozbyc sie DPF to byloby jeszcze lepiej. Co do napraw sa to bardzo niskie koszty biorac pod uwage zaawansowana budowe a awaryjnosc wg passata 1.9 tdi znikoma...
~arnie4pl
Hatchback 1.9 dCi 130KM 96kW
Spalanie na przyzwoitym poziomie trasa 5 l mieszana 6,5 miasto 8 i wcale nie trzeba muskać gazu i być najwolniejszym. Przy bardzo oszczędnej jeździe myśle że mogłaby spalić około litra mniej. Części naprawde tanie mimo wysokiej jakości, naprawy zależy od serwisu czy mechanika ale w granicach rozsądku. Dla przykłądu wymiana tulei stabilizatora w ASO 150 zł u mechanika prywatnie 125 zł a same części 22 zł sztuka za górna półke.
~lukaszch3
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Laguna na którą trafiłem ma się ni jak do przydomku "królowa lawet", w dużej części dzięki temu, że nie jest to dci... Gaz założony przy 67 tys km nalatane teraz 200 tys jeździ nawet lepiej na gazie niż benzynie. 300 km za 49 złotych przy cenie 1.75 za litr gazu? Nie jest to strzała do wyprzedzania kawalkady samochodów ale daje rade, zwłaszcza gdy podjedziesz już pod dystrybutor z gazem
~Mędrzec
Kombi 2.0 i 16V 135KM 99kW
Cena zakupu przystepna i na tym koniec niskich kosztow. Wyszukane rozwiązania (np tarcza piasta i łożysko jako jeden element), duzo upierdliwych usterek szczegolnie elektrycznych i problemy z zawieszeniem - bardzo niska trwalosc (max 30tys km w moim przypadku), zuzycie paliwa od 8,5 trasa - 13 miasto (normalna jazda) wymuszaja instalacje LPG. Czyli co zaoszczedzisz na cenie zakupu i LPG włożysz w naprawy.
~Szkrabek
Kombi 2.0 i 16V 135KM 99kW
Koszty utrzymania wyjątkowo niskie. Tak jak pisałam wcześniej miałam dwie, w sumie groszowe naprawy. Ale na autko chucham i dmucham. Wszystkie filtry są zmieniane tak jak trzeba, jeżdżę na przeglądy instalacji gazowej co 12000km, pilnuję kiedy trzeba wymienić olej, rzadko jeżdżę na rezerwie (z małą ilością paliwa). Spalanie gazu wychodzi mi ok. 9l/100km, i nie muszę się pilnować, żeby jeździć ekonomicznie.
Dziennik kosztów dla Renault Laguna II
6,9
9,4
11,4
~pik
Hatchback 1.9 dCi 101KM 74kW
minimalne spalanie 4,9 na tempomacie ustawionym na 110km/h zegarowym na trasie ok 570km głównie poza miastem i na powrocie przy ustawieniu 120km/h(autostrady itp) reszta 70-90km/h uzyskując średnia z całej trasy na poziomie ok 79km/h jest dla mnie wynikiem rewelacyjnym. Na pokładzie 2 dorosłe osoby plus 2 małych dzieci i bagażnik zapakowany na maxa. MIASTO niestety 8 to taka norma i niżej się nie da.