Lista ocen Renault Megane I Kombi 1.9 dTi 100KM 74kW 1995-2002 (8) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~trebor
Kombi 1.9 dTi 100KM 74kW
1.9dti 98 kucy motor z bezpośrednim wtryskiem ale bez common rail b tani w {ewentualnej} naprawie, b dobrze się zbiera trzeba tylko pamiętać,żeby nie schodzić poniżej 2000obr/min.Pali bez problemu lato czy zima.Na zbiorniku {60l} bez żadnego oszczędzania robię ponad 1000km,materiały eksploatacyjne tańsze niż do VW,mankament to "pocąca" się uszczelka miski olejowej i skomplikowana wymiana paska rozrządu{warsztat}
~Kuba W.
Kombi 1.9 dTi 100KM 74kW
Silnik perfekcja. Z modelem megane mam już do czynienia od kilku lat i ani razu nie zawiódł mnie silnik. Bezawaryjność 99%. Bardzo dynamiczny a zarazem oszczędny. Przy normalnej jeździe spalanie wynosi średnio 5,5l co przynajmniej dla mnie jest bardzo dobrym wynikiem.
~adam p
Kombi 1.9 dTi 100KM 74kW
silnik pracuje równo, nieźle zbiera się nawet w niskich partiach obrotów, elastyczność jest zadowalająca, jak w dieslu z końca lat 90-tych
~Aro - arokan@wp.pl
Kombi 1.9 dTi 100KM 74kW
Całkiem niezły silnik, turbo daje niezłe przyspieszenie i naprawę ma się radoche z jazdy i wyprzedzania spowalniaczy bez potrzeby redukcji biegów, duży plus
~valdi
Kombi 1.9 dTi 100KM 74kW
kultura pracy jak w dieslu ale elastyczność wystarczająca, w momencie gaszenia silnika mocno trzęsie całą budą
~WscieklyAmok
Kombi 1.9 dTi 100KM 74kW
Przy 120km/h słychać już dość dobrze turbinę, mnie ten dźwięk koi, ale nie których drażni :)
~apacz
Kombi 1.9 dTi 100KM 74kW
Czasem mam problemy z zapalaniem zimnego silnika ale ogólnie silnik bezawaryjny od 5 lat.
~Cassandra
bardzo oszczędny, zero problemów nawet przy -26st.C