Lista ocen Renault Megane III (319) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 197 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dammit
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
Dobrze wchodzą biegi - nigdy nie miałem z nimi problemów. Dla niewtajemniczonych to skrzynia 6cio biegowa co niestety wpływa na konieczność częstej zmiany biegów i nieustannego grzebania drążkiem (szczególnie w mieście przy spokojnej jeździe) Można by powiedzieć że przełożenia są zbyt krótkie. Mimo to nie stanowi to dla mnie dużego problemu. Biegi wchodzą lekko i zawsze na miejsce.
~pablo_fso
Hatchback Facelifting 1.6 16v 110KM 81kW
6 biegów dobrze zgrane z silnikiem, kwestia przyzwyczajenia że można jechać 65km/h na 6 biegu już. Biegi wchodzą płynnie i bez zacięć. Trochę hałasuje jak dla mnie .. Aktualizacja po 12000km i 5 miesiącach - hałasu już nie zauważam. Przy mocno raptownej i dynamicznej zmianie biegu potrafi delikatnie haczyć ale ocena pozostaje 4 bo podoba mi się ten 6-ty bieg.
~Robert
Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW
Automat dwusprzęgłowy w mieście i na trasie rewelacja bardzo dobry kick-down nie czuć zmiany biegów biegi zmieniają się pomiędzy 1800-2100 obrotów. Skrzynia z systemem adaptacyjnym czyli jeździmy ostro to zmienia biegi na wyższych obrotach. Jeździmy spokojnie to spokojnie zmienia biegi od 1800 obrotów. Pilnować oleju co 50K wymiana!
~gienio
Hatchback 1.6 16v 100KM 74kW
Łatwa zmiana biegów, złe zestopniowanie skrzyni 5-biegowej. Przy 135km/h ma 4000 obrotów. Trochę zbyt dużo... Jeżdżę bardzo spokojnie, a na dłuższych trasach przy obrotach powyżej 4000 w aucie robi się głośno. Nie jest to idealne rozwiązanie. Za to piąty bieg działa poprawnie od 70 do 160 km/h. (szybciej nie jechałem, bo uszy bolą)
~morpheus
Grandtour Facelifting 1.4 TCe 130KM 96kW
Nie ma się właściwie czego przyczepić. Skrzynia w każdych warunkach (lato, zima - upał, mróz) pracuje bez zarzutu. Biegi wchodzą pewnie, z umiarkowanym oporem, lewarek "nie lata" na biegu jałowym. Nie daję jednak najwyższej oceny, bo jednak "feeling" jest nieco gorszy niż w takim np. focusie.
~Rafał
Grandtour Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Wystarczająco precyzyjna dla przeciętnego użytkownika. Nie mam za bardzo porównania, ale nie odczuwam żadnego dyskomfortu podczas zmiany biegów zarówno jadąc spokojnie jak i dynamicznie. Nie podoba mi się zestopniowanie, po 6-cio biegowej skrzyni oczekiwałbym niższych obrotów podczas jazdy autostradowej(powyżej 3000 przy 140)
~Tomek
Hatchback 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Nie mogłem, nie umiał lub nie chciałem opanować synchronizacji skrzyni biegów ze sprzęgłem, starałem się naprawdę bardzo mocno ale zawsze mi szarpało (raz mniej raz bardziej, ale do 4 biegu zawsze było szarpnięcie). Przełożenia krótkie, może nie sportowe ale usportowione... do mini-wyścigów spod świateł jak najbardziej OK.
~ACAD
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
Tak jak wspominałem- skrzynia manualna 6-biegowa- ewidentnie zestrojona pod oszczędną jazdę a nie pod dynamikę. Przy 61 km/h komputer podpowiada zmianę biegu na 6!!!!! Jeśli ktoś tego słucha(ja tak) to naprawdę silnik potrafi odwdzięczyć się niskim zużyciem paliwa. Minusy- zero elastyczności- przy wyprzedzaniu koszmar.
~MichalVTS
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Skrzynia w tym samochodzie jest niezła, ale mogła by być lepsza. Nie sprawia większych problemów, ale przy regularnej wymianie oleju. Mankamentem są dość niskie przełożenia, ale taka jest cena za niskie spalanie. Co do jej precyzji, to do miasta wystarcza, ale trochę brakuje jej do ideału.
~driver
Grandtour Facelifting 2013 dCi 110KM 81kW
Pod względem precyzji jest znacznie lepiej niż w wersji 5-biegowej w słabszych odmianach dci, które testowałem. Absolutnie nic nie haczy, również przy wrzucaniu wstecznego. Minusem są za to bardzo krótkie przełożenia. Jeśli pokręci się silnik do wyższych obrotów, to można spokojnie zmieniać co 2 biegi.