Lista ocen Saab 9-3 II (174) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 91 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pawel
SportSedan 1.9 TiDS 150KM 110kW
Tu jest prawie idealnie. Trzyma sie drogi i nie myszkuje, fajne przy duzych predkosciach. Natomiast poprzeczne nierownosci zbiera fatalnie. 17 cali kola. Bardzo trwale elementy zawieszenia. Tarcz i klockow nie zmienialem od 40tys mil.!
~Krzysztof Paluczek
SportKombi 1.8 122KM 90kW
Trudno go wyprowadzić z obranego toru jazdy. Systemy czuwają bardzo dyskretnie. Z zawieszenia nie dociera nic niepokojącego. Jak na samochód o ''sportowym'' zacięciu dość wysokozawieszony (może to i dobrze na polskich drogach).
~krawiec78
SportSedan 2.0 Turbo 210KM 154kW
prowadzenie tego samochodu to poezja. Nie wiem jak w innych wersjach (Aero ma trochę niższe i sztywniejsze zawieszenie) auto prowadzi się naprawdę doskonale. Pokonywanie łuków lub zakrętów z większymi prędkościami nie stanowi najmniejszego problemu.
~Saab Pilot
SportKombi 1.8 122KM 90kW
Genialny na równych drogach. Bezpośredni, responsywny, wspomaganie nie zabija czucia drogi. Świetnie trzyma w zakrętach. Niestety na dziurach nieco za mało sprężysty i twardy. No i niestety przy 140K już głośny, mimo że gumy, łączniki i końcówki ok.
~Jacek
SportSedan 2.0t 175KM 129kW
Super po prostu! Jedzie jak przyklejony do drogi (opony 17\"). Nawet pasażerowi zwracali mi na to uwagę jak pewnie trzyma się drogi. Bardzo precyzyjny układ kierowniczy. Ktoś może się przyczepić do nieco dużej kierownicy, no ale to jeden z uroków Saaba :-)
~robot0
SportSedan 2.2 TiD 125KM 92kW
niestety polskie drogi potrafią cuda (nawet zepsuć saaba) - łożysko amortyzatora (bzdurka, ale denerwuje)poza tym trzyma się drogi jak przyklejony, precyzyjnie wybiera nierówności, może trochę za niski na polskie krawężniki, ogólnie super
~Adriano90
SportSedan 1.8 122KM 90kW
precyzyjny układ kierowniczy. wysoki prześwit co ułatwia pokonywanie tras zimą. dobrze trzyma zakręty układ kontroli trakcji bardzo przydatny wiele razy uratował skórę w nagłych akcjach. trwały jan na nasze coraz lepsze drogi
~MedicalDivision
SportSedan 1.9 TiDS 150KM 110kW
Dla mnie idealnie zestrojony! Jest twardy to fakt ale w zakrętach bajka! Nie narzekam na komfort. Ale jednak to zawieszenie zdecydowanie nie znosi krótkich poprzecznych nierówności. Co do układu jezdnego koła 225 R17 robią swoje. ;)
~Motomanka
SportSedan 1.9 TiD 120KM 88kW
Rewelacyjnie trzyma się drogi i "bierze" ładnie zakręty. Niestety na nierównych drogach jak dla mnie za sztywno. Ale coś za coś. Albo się chce pływać w komfortowym zawieszenie ale na zakrętach zwalniać albo...
~Sobocinski
SportSedan 2.0t 175KM 129kW
Auto znakomicie trzyma się drogi, jest na moje oko 15-20% podsterowne. Niezbyt to lubię, ale sprzyja to komfortowi i bezpieczeństwie jazdy na śniegu oraz deszczu. Po 25 000km stwierdzam, że mogloby być bardziej sportowo :)