Lista ocen Saab 9-3 II SportSedan (119) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 76 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sobocinski
SportSedan 2.0t 175KM 129kW
Auto znakomicie trzyma się drogi, jest na moje oko 15-20% podsterowne. Niezbyt to lubię, ale sprzyja to komfortowi i bezpieczeństwie jazdy na śniegu oraz deszczu. Po 25 000km stwierdzam, że mogloby być bardziej sportowo :)
~JoeBo
SportSedan 2.0t 175KM 129kW
Zawieszenie nie jest ani za miękkie ani za twarde. Jest w sam raz. Na zakrętach trzyma się jak przyklejony a jeśli nawet coś nie tak pójdzie, ESP nas skontruje. Czy to sucho czy mokro, autko świetnie się prowadzi.
~kaxiu
SportSedan 1.8t 150KM 110kW
Świetny, choć dla niektórych może być za sztywny. Auto bardzo łatwe w prowadzeniu, gdzieś do 170-180 km/h jedzie jak po przysłowiowych szynach. Kierownica przekazuje bardzo wiele, zwłaszcza na dobrych oponach.
~trafal
SportSedan 2.0 Turbo 210KM 154kW
jak dla mnie super. Charakterystyka bardziej soportowa...sztywne zawieszenie nie wychyla sie na szybkich zakretach. Niestety mniej komforowo na nierównościach, taki charakter mi pasuje.
~Paweł
SportSedan 2.8 i V6 24V 255KM 188kW
układ jezdny w wersji Aero jest dosc sztywny i na naszych drogach daje o sobie znac ale rekompensuje to pewnym prowadzeniem podczas szybszej jazdy gdzie doskonale trzyma auto na drodze.
~maczo@notowany.pl
SportSedan 2.0 Turbo 210KM 154kW
Fajne, sprężyste zawieszenie. Zwłaszcza w wersji Aero. Skrętna tylna oś, dająca wrażenie jazdy autem z tylnym napędem. Bolączką jest hałaśliwość, na szczęście naprawy nie są przesadnie drogie.
~michalf1@o2.pl
SportSedan 2.2 TiD 125KM 92kW
Dałbym tu 4+ bo na normalnych drogach standardem przypominających europejskie jest bardzo dobrze, natomiast na dziurach jest przeciętne. Niestety to nie terenówka. Poza tym dają znać o sobie opony 225/45/R17
~lestat9@o2.pl
SportSedan 1.9 TTiD PF 180KM 132kW
Pomimo wersji Aero ze "specjalnym" zawieszeniem (tak było napisane w katalogu) oraz 4 kolami skrętnymi auto kładzie i buja się w zakrętach, przód łatwo wypada z zakrętu. Auto wybitnie podsterowne.
~Grzegorz
SportSedan 2.0t 175KM 129kW
Sprawuje się dobrze, ale powyżej rozsądnych prędkości brakuje precyzji. Zawieszenie zestrojone jest raczej sportowo, uważać na progach. W zakrętach prowadzi się pewnie.
~Marcin
SportSedan 1.9 TiD 120KM 88kW
Twarde zawieszenie daje radość ale na równych drogach. Na dziurach jest FATALNE! Trzeba przyznać że prowadzenie jest pewne i daje poczucie bezpieczeństwa. Pozwala czuć auto.
Saab 9-3 II SportSedan