Lista ocen Seat Leon II (198) - Silnik

Na liście zabraknie 99 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PJG
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Silnik fabrycznie po chipie 140KM. Nie trzeba kupować wersji 2.0TDI i mamy 7000 zł w kieszeni. Elastyczny i zrywny, nie ma się czego czepić. Od pewnego czasu mam jednak problem z odpałem na gorąco.
~floreku
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
Jedyne na co czekam to kiedy znów zaczną mi się przelewać pompowtryski niestety model przed common rail. Ale 2.0 TDI to jak dla mnie jedna z nielicznych opcji spalanie w stosunku do dynamiki.
~Zniwiarz
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Miałem styczność z HDI (Peugot 407 2007), TDI(Nissan Terano II 2005) i ten oceniam bardzo blisko HDI, jest głośniejszy, ale niewiele, a mocą nie odstaje kompletnie. Ogólnie, doskonała jednostka.
~wloch@op.pl
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Samochód posiada dobre przyspieszenie, należy jednak uważać na dość wyczuwalną dziurę, zwłaszcza na dwójce. Silnik aż się prosi o dynamiczną jazdę. Jednakże ze względu na spalanie lepiej tego raczej unikać:)
~uukasz
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
super silnik,chyba najmocniejsza strona tego auta.Mam jeszcze vectre CDTi 150KM i ida tak samo.Bardzo elastyczny silnik,wysoka kultura pracy i stosunkowo male zuzycie paliwa.Przy tym dosyc cichy.
~Maa
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Pomiedzy 1600 a 2000 obr potrafi lekko szarpnac kiedy wcisnie sie mocno gaz. Powodem tego jest nagly spadek cisnienia wtrysku paliwa. Ogladalem wykresy i zaden tuning tego nie zmieni -- ten typ tak ma.
~Radek
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Mógł by palić mniej, ale na lpg nie mam na co narzekać. Często lubią brać olej, ale z zalanym dobrym olejem z dodatkami nic się z nim złego nie dzieje. Wystarczy dbać
~xxxxxxxxxxxxxxxx
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Do spokojnego przemieszczania się w zupełności wystarczy.Po przekroczeniu 120km/h silnik zaczyna wyć.Szkoda że nie ma szóstego biegu spalanie byłoby mniejsze i ciszej w kabinie
~Kamil Leon 2
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Silnik bezproblemowy, czyszczę przepustnice co jakiś czas profilaktycznie na wszelki wypadek, tani rozrząd, świetnie sprawuje się na gazie. Osiągi wystarczające.
~Łukasz
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Silnik niezawodny. Elastyczny, Całkiem dynamiczny a przy tym ekonomiczny ! Jest to slinik BXE (wymieniłem profilaktycznie przy 87000km panewki na lepsze - wzmocnione i jest OK ! :) )