Lista ocen Seat Leon II (198) - Silnik

Na liście zabraknie 99 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zulus
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
Dość dynamiczny i elastyczny. Jest wprawdzie wyczuwalna turbodziura ale po redukcji idzie jak wściekły. Na rozgrzanym silniku wyczuwalna jest nierównomierna praca (takie lekko wyczuwalne szarpnięcia) ale to chyba jest cecha charakterystyczna tych silników 14 konnych. (w służbowej octavii z takim samym silnikiem jest to samo).
~Łukasz
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Żwawy, dynamiczny silnik. Nie ma problemu przy mijaniu. Czuć jakby pod nogą było ze 120KM a nie 102. W moim przypadku zero wycieków. Na trasę trochę słabo bo przy 120km/h jest 4tyś obrotów bo jest krótka skrzynia. Do miasta idealny. Jedyny minus dużo pali. Pod moją noga w mieście 10l/100Km
~miramor
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Cupra to nie jest, ale w zupełności wystarcza - na autostradzie przy włączonym tempomacie (ustawionym np. na 130km/h) zwinnie nabiera szybkości, do miasta wręcz idealny, cichutki i żwawy. Średnie spalanie w granicach 6-8l, no chyba że samochodem jeździ moja żona, wtedy w okolicach 5l :)
~roman
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Silnik słychać. Na początku trudno się przyzwyczaić do \"chrobotania\" tego diesla. Zwłaszcza jak się przesiada z małego \"benzyniaka\" Za to elastyczność świetna. Z silnikiem nie miałem żadnego problemu zarówno latem jak i zimą. Nie ma filtra cząstek stałych. I może dobrze, bo różne opinie się słyszy.
~Tomek
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
Rewelacyjne osiągi przy stosunkowo rozsądnym zużyciu paliwa. Dosyć mocno odczuwalna turbo dziura ale tego też można się nauczyć, wrzuciłem mu czipa na 170 KM i poprawa jest odczuwalna. Podstawowa wada to ciężko tym autem jeździć przepisowono i to że przeglądy i wymiany oleju co 15 tys.
~Shakir
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Pomimo, iż są to pompowtryski jest cichszy niż niektóre benzyny. Bez przesady, ale na światłach kilka razy zastanawiałem się \"zgasł, czy co?\", bo robiło się niepokojąco cicho. Dynamika w sam raz - ciągnie równo od początku momentu, aż do końca turbiny. (nie lubię turbo dziury - mój jej nie ma).
~damian
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Elastyczność tego silnika jest doskonała, ciągnie od samego dołu, ładnie wkręca się na obroty. Charakterystyczny klekot i dźwięk jest dla mnie dokuczliwy wyłącznie na zimnym silniku. Po rozgrzaniu w czasie jazdy już nie przeszkadza i nie mogę mu wtedy nic zarzucić, może po prostu lubię dźwięk diesla :-)
~squalo.ndk@gmail.com
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
Nie biorąc pod uwagę nieoczekiwanej usterki, to jest to udana konstrukcja, a raczej modyfikacja silnika 1.9 TDI. Dynamiczny, oszczędny,elastyczny i tu pojawia się ale.. Zbyt mały zakres maksymalnej mocy, oraz klekot silnika TDI. Ale nie można mieć wszystkiego... Szkoda że to nie silnik z BMW 335d...
~caddy@op.pl
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
Coz, bardzo mocny silnik, po przekroczeniu 2000 obrotow rwie jak burza. Nawet niezla kultura pracy a w porownaniu ze starymi TDI o niebo lepsza. Niestety turbodziura potezna, trudno tym ruszyc, koszmarnie nieplynny rozwoj mocy i jak to wnowoczesnym dieslu bardzo maly zakres uzytecznych obrotow...
~Wiktor
Hatchback 2.0 TDI DPF FR 170KM 125kW
Z silnikiem problemy zaczęły się po roku użytkowania. Olej w płynie chłodniczym. Palące się pompowtrysk. A na końcu głowica. Ogólnie gdyby nie silnik autko idealne w prowadzeniu przyspieszeniu i wyglądzie. Ale za dużo główkowania co tym razem się stało pod maską.