Lista ocen Seat Leon II (198) - Silnik

Na liście zabraknie 99 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mariusz
Hatchback 2.0 FSI 150KM 110kW
SILNIK POTRAFI DOSTOSOWAĆ SIE DO STYLU TWOJEJ JAZDY A GDY CHCESZ GO SKRĘCIĆ I POCISNĄĆ,NIE MA PROBLEMU.TEN SILNIK 2.0FSI GENERALNIE JEST DOBRYM MOTOREM I SIĘ NIE PSUJE CO JEST WAŻNE ZATEM SILNIK DOSKONAŁY D DOSKONALE DOPASOWANY DO TEGO AUTA
~Bardzo mocno znawiedzony Grzegorz
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Silnik 1.6 - 41000 km złamany korbowód - pierwszy cylinder razem z pierścieniami wyrwany, silnik do wymiany. Wiedziałem że ten silnik nie jest kulturalny i że ma mankamenty, ale sądziłem że przejade tym seatem ze 100000km , czy to zbyt duże wymagania
~Pablo
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Silnik to majstersztyk. Jest taki jak być powinien mało pali, elastyczny, cichy( niesamowicie cichy). Jednym słowem REWELACJA. Nadaj się idealnie do miasta ale po za nim również bardzo dobrze się sprawuje. Moc w zupełności wystarczająca.
~Gumiś
Hatchback 1.8 TSI 160KM 118kW
Najlepsze co w tym aucie może być to jego silnik. Jednak po 5000km zrobiłem chip na 230KM i 330Nm. REWELACJA tylko są problemy z trakcją ale nie ma się co dziwić.Najlepsze mają miny kierowcy audi bmw itd kiedy muszą patrzeć na zgabny tył leona
~cypel
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Trochę klekocze, ale fajnie się zbiera na każdym biegu, dosyć eleastyczny, przyspieszenie na 5 pomiędzy 120-140 trwa moment. Po wkręceniu do 3-3,5 tys. obrotów silnik eksploduje mocą (lub momętem :)) Uwagi do silnika - opasane poniżej w usterkach.
~Tomasz
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Auto SUPER, a silnik najbardziej mnie zaskoczył. Przed zakupem miałem w planach chip tuning do 140 KM. Teraz jak już zrobiłem nieco kilometrów, przestałem o tym myśleć. Na 3-4 biegu spokojnie można wyprzedzać mając cały czas zapas mocy.
~calcaris
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Doskonała jednostka napędowa - sportowe zacięcie i brzmienie - nie gwarantuje co prawda typowo sportwoych osiągów ale do jazdy mieszanej idelany. Rewelacyjny stosunek spalanie/dynamika. W porównaniu z konkurencją to naprawdę rewelacja.
~qsy
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
W porządku jeśli chodzi o kulture pracy, jest cichy ( z początku na biegu jałowym myślałem nawet, że nie pracuje) Moc jak dla mnie 105KM to mało. 10-15KM więcej byłoby idealnie :-) Ale i tak 11sek. do setki przy tej masie jest w granicach akceptacji.
~Kamil
Hatchback 2.0 FSI 150KM 110kW
Bardzo dobra jednostka o ile się o nią dba. Regularne serwisy olejowe, Dobrej jakości olej, wymiana max co 9-10tys km i mam spokój. Nie pije oleju jak to niektórzy o tym piszą. Ale może to ja trafiłem na taki akurat.

Usterki Seat Leon II

Seat Leon II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~mezon
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Dynamiczny i elastyczny silnik 1.9 TDI, wersja BXF, bez filtra DPF o podniesionej mocy z 90KM do 130KM. Największy moment obrotowy w zakresie 2000 do 2500obr/min. Największa uzyskana prędkość to 180km/h i nie był to koniec możliwości.