Lista ocen Seat Leon II (198) - Silnik

Na liście zabraknie 99 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hothatchfan
Hatchback 2.0 TSI Cupra 265KM 195kW
Ze względu na silnik właśnie wybrałem grupę VAG. Bardzo dobra moc i elastyczność przy niższym spalaniu niż konkurencja. Przy wyskoich temperaturach > 28 st C czuć, że auto jest mniej żwawe - intercooler nie daje już rady (wymiana coolera na od Audi S3 na następny sezon).
~Geralt_Riv
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
dźwięk silnika przypomina kosiarkę. falowanie obrotów na biegu jałowym w ASO stwierdzili że nic złego niby się nie dzieje. elastyczność i dynamika jak na tylko 105 koni naprawdę zadziwiająca. wcześniej miałem peugota 407 2.0 hdi i leon o wiele dynamiczniejszy.
~Sylwek12
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Elastyczność tego silnika jak do tej masy to jest rewelacyjna. Faktycznie do 1500 obrotów jest lekko mułowaty ale potem to przyśpieszenie rewelacyjne. Silnik chodzi cichutko, na zewnątrz słychać takie lekkie klekotanie (nie spotkałem takiego dźwięku w innych samochodach).
~andrzej_marek
Hatchback 1.6 CR 105KM 77kW
Rewelacyjny silnik.Co mnie zaskoczyło?Cicha praca!Jestem zachwycony tym majstersztykiem, jakim niewątpliwie jest ten silnik.Nie ma problemu z wyprzedzaniem,pracuje bardzo równo, w ogóle nie czuć turbodziury...jeśli tylko będzie bezawaryjny, to dla mnie silnik-ideał.
~Paweł
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
Silnik jest mocny i elastyczny.Dobrze przyspiesza na każdym biegu i wyprzedzanie jest bardzo łatwe. Zbiera się od około 2000 obrotów i równo ciągnie do 4000. Daje dużo przyjemności z jazdy. Natomiast jest głośny praktycznie w całym zakresie obrotów i jest to na dłuższą metę meczące.
~DUCH
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
Świetnie przyspiesza, elastyczność jest niezła. Mógłby być trochę lepiej wyciszony ale to już chyba taki urok diesla. Na próbę włączyłem sobie tempomat: na 6 biegu, trzymał zadane 90 km/h niezależnie od podjazdów (trasa Kraków - Bochnia) i obciążenia (5 osób + 20 kg bagażu).
~Pan Prezes
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Dynamika średnia,ale do zaakceptowania. Przydałoby sie przynajmniej 20 KM więcej.Do 110 km/h jest dość cichy,później robi się męczący.Elastyczność bez zarzutu.Jednak wydaje się,że warto zainwestować w mocniejszą jednostkę... Podsumowując : tylko "czwórka" (może nawet z minusem)
~Karol
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Stare pancerne 1.9 TDi o mocy 105KM. Super silnik. Mimo, że moc na papierze nie powala, to odczucia za kierownicą robią wrażenie. Fajnie rozwija moment obrotowy, przez co samochód potrafi sprawnie przyśpieszać , a mimo tego wciąż jest oszczędny.
~Rafał
Hatchback 1.8 TSI 160KM 118kW
Bardzo żywiołowy, w samochodzie tej wielkości zapewnia świetne przyśpieszenia niezależnie czy jedziemy 100 czy 150 km/h. Prędkości rzędu 200 km/h również nie męczą tego silnika. Bardzo przyjemny dźwięk przy wyższych obrotach, przy niskich i średnich cisza.

Usterki Seat Leon II

Seat Leon II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~vader_84
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Na początku silnik pracował nierównomiernie - zaraz po zakupie - miał takie niekontrolowane \"podrygi\". Natomiast po wymianie rozrządu, oleju oraz filtrów praca silnika ustabilizowała się - zmieniła się diametralnie. Silnik pracuje równo.