Lista ocen Skoda Fabia II (212) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 114 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rks
Hatchback Facelifting 1.4 TSI 180KM 132kW
Lekko obniżone, utwardzone więc prowadzenie jak gokart. Mimo to komfortowo i cicho. Zmieniłem koła na 16\", bo te 205/40/17 to nie na moje okoliczne dziury :/
~lubliner
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Wystarczający, chyba maksimum co można wyciągnąć z takiego prostego zawieszenia. Świetne hamulce, tylko pedał mógłby być mniej podatny i mieć większy zakres modulacji.
~CHUCK
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
bez zastrzeżeń, jeźdze na 15-tkach, bardzo dobrze się trzyma na zakrętach, z parkowaniem też nie ma problemów, promień skrętu jest wystarczający jak na tak skonstrułowane autko.
~ŁukRak
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
Auto mimo, że jest dość wąskie, świetnie trzyma się na zakrętach, bardzo dobrze się prowadzi. Niestety specyficzną budowę Fabii II kombi daje się odczuć podczas wiatru...
~bp
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
Układ jezdny wyśmienity - bardzo dobrze trzyma sie drogi - szerokie opony 195/55 R15. Dosyć głośna praca zawieszenie. Zawieszenie nie za twarde i nie za miękkie - dla mnie w sam raz
~KPF
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
sztywne zawieszenie, pieknie wchodzi w zakręty, ale poprzeczne nierówności tłumi kiepsko - mozna tylko pomarzyc w tym przypadku o autach francuskich i ich komforcie...
~Tomek
Hatchback Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Daje pełne wyczucie samochodu, idealnie zestrojony (mam porównanie z 6 modeli które używałem), bardzo dobrze zachowuje się w zakrętach. Jest dość twarde.
~Filip
Kombi Facelifting 1.6 TDI CR DPF 90KM 66kW
Oryginalny. Poza sworzniami wahaczy i końcówkami- wymienionymi jeden raz nic się nie dzieje. Prowadzi się pewnie, amortyzatory jak nowe.
~Wojtek
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Przy silniku 1.2 TSI 105KM, to układ jezdny wysiada. Kiepska trakcja przy ostrym przyspieszaniu. Przeciętne trzymanie na zakrętach nawet na 16" felgach.

Usterki Skoda Fabia II

Skoda Fabia II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Janutek
Hatchback Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Mało komfortowe zawieszenie, dobry układ kierowniczy. Trochę niepewnie czułem się w zakrętach, z biegiem lat i kilometrów chyba się przyzwyczaiłem.