Lista ocen Subaru Outback IV (29) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kali
Crossover 2.0 D 150KM 110kW
Najwięcej kosztów do tej pory generował DPF, choć właściwie powinienem napisać niedouczeni mechanicy - pęknięta rura od dolotu turbo zasysała powietrze, co skutkowało ciągłym wypalaniem DPFu. Niestety nie byli w stanie tego zdjagnozować... Części droższe niż do europejskich konkurentów (oczywiście nie myślę o segmencie premium) ale auto jak na razie jest trwałe.
~sobi661
Crossover 2.0 D 150KM 110kW
silnik super oszczędny i dynamiczny, pracuje inaczej i znacznie ciszej niż niemieckie diesle. Oprócz wycięcia dpf prze 215 tys nic sie nie działo. niestety silnik ma wade fabryczną i wszystkie padaja przy przebiegu około 200. Koszt wymiany, bo naprawa nie ma sensu jest bardzo nieopłacalny, mimo wszystko auto na mały plus
~Darek
Crossover 2.0 D 150KM 110kW
Ze spalaniem na początku było tak sobie …..ale po jakichś 15.000 się unormował iiii czasem aż ciężko mi uwierzyć że na drogach (poza autostradami) przy normalnej jeździe bez jakiegoś oszczędzania schodzę poniżej 6 litrów….jak dla mnie rewela. Przeglądy …..no tu mogłoby być lepiej …..drogo i za często :).
~Piotr
Crossover Facelifting 2.0 D 150KM 110kW
Podczas ekonomicznej jazdy w trasie można uzyskać średnie zużycie na poziomie 5l/100km. Po wymianie oleju na zapewniający zmniejszone opory podczas przeglądu 15 kkm zauważyłem zmniejszenie zużycia o ok 0,5 l /100km. Oczywiście przeglądy co 15 tyś km odbieram jako zbyt częste.
~Edyta
Crossover 3.6 R 260KM 191kW
W lecie średnie spalanie wynosi około 10,5 litra w zimie około 12 litrów. Jeżdżę głównie w mieście. Te dane podał mi mąż, bo mnie to zbytnio nie interesuje, podobno jak na silnik o pojemności 3,6 litra i mocy 260KM to bardzo niskie spalanie
~west
Crossover 2.0 D 150KM 110kW
Przy mojej jeździe pali średnio 7l - głównie krótkie trasy. Na trasie do Austrii też wyszło mi 7l ale smarowałem średnio 140 -160. PO 45tkm wymieniono klocki hamulcowe to tak dla informacji bo dla jednych to bardzo szybko dla innych norma.
~Pavulon
Crossover Facelifting 2.5 i 173KM 127kW
Plusy: -standardowe czynności serwisowe w cenach nie odbiegających od średniej, -podobnie koszty ubezpieczenia itd, Minusy: -niestandardowe czynności serwisowe wymagają dedykowanej, czyli droższej obsługi, -drogie ogumienie.
~Tomek
Crossover 3.6 R 260KM 191kW
Średnie spalanie z przejechanych 29 000 km wynosi. 10,8 l/100 km. W trasie przy prędkościach do 120 km/h obciążone auto 4-osobową rodziną i bagażem spala ok 9 l/100km. W jeździe miejskiej spalanie wzrasta do 13 l.
~Mariusz
Crossover 2.0 D 150KM 110kW
średnia z 4 tyś km - 5,8 przy stałym napędzie na 4 łapy ! Miasto + trasy. Jeśli nie przekroczysz 90 km i będziesz obchodził się z gazem bardzo delikatnie to średnie 5l/100 km to norma - ale to dla cierpliwych.
~Beny
Crossover 2.0 D 150KM 110kW
Pali dokładnie tyle, co poprzednicy, a ma stały napęd na 4 koła więc ogromny pozytyw. Przeglądy w ASO na podobnym poziomie, jednak z racji 4x4 dochodzą dodatkowe rzeczy (np. jakiś olej przekładniowy po60kkm)