Lista ocen Suzuki S-Cross (12) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomasz P.
Crossover 1.4 BOOSTERJET 129KM 95kW
Niby wszystko OK ... ale na postoju przy włączonej klimatyzacji i wyłączonym silniku za sprawą systemu Start/Stop, w skrajnych przypadkach dochodzi do parowania szyb. Dodatkowo planując wjazd do garażu gdy na zewnątrz jest wilgotno i chłodno, wcześniej włączam ogrzewanie lusterek i tylnej szyby, ponieważ jeżeli tego nie zrobię nachodzi na nie przysłowiowa mgła i nic nie widać.
~Suzuki 4x4
Crossover 1.4 BOOSTERJET 129KM 95kW
Wentylacja - TRAGEDIA!!! Więcej widać pary w pojeździe w deszczowe dni niż czegokolwiek dookoła. Ustawienie nawiewu na szybę i włączenie klimatyzacji trochę polepsza sytuację ale do pełni szczęścia dużooooo brakuje! Serwis podaje, że auto jest zbyt szczelnie wykonane! Profilaktyczne wietrzenie i założenie pochłaniacza wilgoci nie zaszkodzi!
~Andrzej
Crossover 1.4 BOOSTERJET 129KM 95kW
Co do działania z przodu kabiny - nie mam zastrzeżeń. Może osoba krytykująca ich działanie we wcześniejszym poście źle obsługiwała ich sterowanie ? Natomiast przydały by się bezpośrednie nawiewy na tylne siedzenia (pod przednimi fotelami ?) - bo jeśli jakieś są to ja ich nie zauważyłem
~JxG
Crossover 1.4 BOOSTERJET 129KM 95kW
W punkcie tym zastrzeżenie budzi wentylacja wnętrza w czasie deszczu, dużej wilgotności powietrza. Bez włączonego nawiewu na przednią szybę i klimy, w środku momentalnie wszystko zaparowuje. Podkreślę, że przy włączonej klimie i nawiewie na szybę z przodu jest ok z tyłu trochę gorzej.
~Piotr
Crossover 1.5 DualJet Strong Hybrid 116KM 85kW
Auto bardzo szybko się grzeje w zimę oraz chłodzi latem, podgrzewane siedzenia w zimę już po 2min są gorące co jest bardzo dużym plusem. Jedną gwiazdkę zabieram za brak grzanej kierownicy, gdzie w aucie za 130tyś już powinno być to w standardzie
~franek88
Crossover 1.4 BOOSTERJET 129KM 95kW
Dwustrefowa. Niestety z tyłu się nie da regulować. Nie ma też nawiewów w tunelu. Jak to w hybrydzie trzeba się nastawić że klima się wyłączy przy start/stop (ale można to wyłączyć). Nie ma żadnego problemu z parowaniem czy jakims hałasem.
~Uldar
Crossover 1.4 BOOSTERJET 129KM 95kW
Jest dobrze, nie zauważyłem takiego problemu z zaparowaniem okien w deszczowe dni jak u jednego z przedmówców, może na dywanikach była woda i stąd ten problem u kolegi.
~Mizak
Crossover 1.4 BOOSTERJET 129KM 95kW
Nie stwierdziłem naprawdę, żadnych problemów. Silnik szybko się nagrzewa i już za chwilkę jest cieplutko. Jeździłem przy - 15 stopniach i nie było problemów.
~Matpia
Crossover 1.4 BOOSTERJET 129KM 95kW
Działa jak należy. Szyby wraz z lusterkami na odpowiednich trybach pracy odparowują bardzo szybko.
~Ryszard
Crossover 1.4 BOOSTERJET 129KM 95kW
Grzeje dobrze a szyby odparowują szybko. Klima spisuje się ok