Lista ocen Suzuki Swift IV Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW 2004-2010 (105) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Robez
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Kultura pracy skrzyni to bliżej żuka chyba, dla mnie najgorszy punkt tego samochodu. Jest głośna, ma dziwna wyjącą pracę w pewnych zakresach obrotów, często haczy jedynka, wsteczny to w ogóle trudno wbić. Po dłuższej podroży na postoju słychać jakby chrobotanie, po wciśnięciu sprzęgła ustaje. W poprzednim fiacie tez szału nie było, ale tutaj jest chyba gorzej, tylko może precyzja wybierania lepsza. Jak na nie tanie suzuki to słabizna.
~Maniek
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Dość długie przełożenia. W miarę precyzyjna(dobrze dobrany skok lewarka), ale!: często haczy jedynka i wsteczny - podobno TTTM, głośno \"buczy\" przy lekkim hamowaniu silnikiem na III i IV biegu w pewnym zakresie obrotów (wg. ASO TTTM), sprzęgło działa niekomfortowo (prawie zerowa progresja). Generalnie skrzynia wydaje się delikatna i tandetna w porównaniu z np. poprzednia skodą fabią.
~Sunshine
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Przez pierwsze 3000 km zdarzało się (dość często), że nie wchodziła jedynka (denerwujące podczas ruszania spod świateł) oraz wsteczny. Ale teraz (8500 km) te problemy są już przeszłością i skrzynia działa precyzyjnie i lekko, a jednocześnie z wyczuwalnym przyjemnym oporem. Wrzucanie \"trójki\" i \"czwórki\" daje uczucie ładowania karabinu maszynowego. :)
~diablo
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Ciekawie zestopniowywana skrzynia. 4 i 5 to nadbiegi. Na naszych droga nie ma potrzeby zużywania 5 nic to nie daje, a czasami powoduje większe zużycie paliwa. Przy wyprzedzaniu należy zredukować do 3 biegu. Samochodzik na tym biegu rozpędza się do 130 km/h i jest bardzo dynamiczny. Skrzynia czasami haczy na wstecznym biegu, ale nie jest to uciążliwe.
~Damian
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Skrzynia, i tutaj się właśnie zaczynają problemy tych samochodów. Trwałość tej skrzyni jest najsłabszym punktem całego samochodu. Przy kupnie samochodu wiedziałem, że te skrzynie są delikatne ale jednak się zdecydowałem. Musiałem w swojej zregenerować skrzynię. Druga sprawa, zmiana biegów mogła by być precyzyjniejsza.
~K
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Jeden z niewielu minusów tego samochodu. Można powiedzieć że jest precyzyjna chociaż jest dosyć toporna. Wyjące łożyska przy przebiegu 64 tysiącach koszt naprawy ok 1500 zł. Przy prędkościach ok 120 km/h obroty na poziomie 3200. Ciężko wchodzący wsteczny bieg, ale to chyba reguła w autach, które mają wsteczny w miejscu biegu 6.
~Kilvov@interia.pl
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Na postoju biegi na prawdę wchodzą super (choć nie tak jak w mitasubiszi colcie), ale gdy włączy się silnik jest całkiem inaczej :/ jak dla mnie - podobnie do golfa IV. Brak elastyczności w połączeniu z niekoniecznie przyjemną zmianą biegów nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jednak tragedii nie ma, w lagunie II jest jeszcze gorzej ;)
~adios2
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Dziwnie krótka jedynka Mało elastyczna, jak dla mnie trochę zbyt długie przełożenia na IV i V biegu Może to być zaletą gdy ktoś lubi dynamiczną jazdę z częstymi redukcjami w trakcie wyprzedzania. Ogólnie dźwignia pracuje rewelacyjnie ( krótki skok i precyzja, której mogą pozazdrościć dużo droższe konstrukcje).
~grzesiek s.
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Fatalna. Pierwszy bieg i wsteczny z haczeniem, długie przełożenia i głośna jak cholera. Czasami mam wrażenie, że się bieg do końca nie zapiął. ASO ściemniało ze sie ułoży, albo ten typ tak ma. Jak się poczyta w necie to częste problemy ze skrzyniami są w suzuki. Porażka.
~Adam_Z
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Beznadziejnie długie przełożenia. Wsteczny wchodzi jak w maluchu, ciężko zapiąć. Jedynka też z oporami. Reszta biegów OK. Skrzynia ma tendencję do wycia. Myślałem, że będzie dużo lepsza niż w poprzednim Fiacie, a tak jest poprawna.
Suzuki Swift IV Hatchback 5d