Lista ocen Toyota Avensis III (226) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 189 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~slawek.wie
Sedan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Klimatronic dwustrefowy - niby "czad" ale w CR-V dużo lepiej działający. Brak nawiewów na tył - więc z przodu temperatura odpowiednia a z tyłu pasażerowie proszą o podwyższenie lub jej obniżenie.
~Romek
Wagon 2.0 D-4D 126KM 93kW
Wentylator trochę za slaby a klimatyzacja niezbyt wydajna oszczędzają na wszystkim w moim wypadku z nawiewów sypało białym proszkiem okazało się ze parownik utleniał się i wymienili na gwarancji na nowy .
~Marek
Sedan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Dałbym doskonale, bo chłodzi i grzeje bez zarzutu, ale na przestrzeni 6 miesięcy dwa razy odgrzybiałem klimatyzację (śmierdziało). W hondzie, corollce oraz astrze II nie śmierdziało nigdy.
~kriss
Wagon 2.0 D-4D 126KM 93kW
coś jest nie tak zima bo cały czas silnik jest na wysokich obrotach aż do momentu osiągnięcia pełnej temperatury i to sa duzo wyższe obroty bo na poziomie 1100, byłem w serwisie ale powiedzieli że wszystko ok.
~Marek
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Bardzo dobrze, trochę brakuje dobrze umieszczonych nawiewów na tył (podobno są, ale gdzieś na dole), tak, aby pasażerowie z tyłu mogli sobie je ustawiać. Konkurencja to ma (Mondeo, Superb).
~Yanc
Sedan 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Zimą samochód dość wolno się nagrzewa, problemy z parowaniem tylnej szyby, nawet podgrzewanie nie do końca sobie radzi, a poważnie rozładowuje akumulator na krótkich trasach. Klimatyzacja latem OK.
~AndrzejL
Wagon 2.2 D-4D 150KM 110kW
Działa bez zarzutów. Szybko się nagrzewa. Mam wrażenie że aby dogrzać wnętrze w zimne dni autko podnosi nieznacznie obroty na wolnych obrotach. Bardzo fajnie działa funkcja nadmuchu na szyby gdy sa zaparowane.
~edek
Sedan Facelifting 2015 1.6 Valvematic 132KM 97kW
OK! Jedyny minus jaki opisałem wyżej to brak nawiewów w słupka dla pasażerów z tyłu ale system generalnie bardzo wydolny nikt nie marznie ani nikomu nie jest za gorąco.
~Robert
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Brak nawiewów na tylny rząd siedzeń w samochodzie klasy średniej, nawet za dopłatą lub w pakiecie, to totalna porażka i wstyd dla Toyoty. Reszta nawiewów jest bardzo dobra.

Usterki Toyota Avensis III

Toyota Avensis III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jarek
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Nigdy nie paruje przednia szyba ( a jeździłem dotychczas wyłącznie zimą) , aby dobrze nagrzać wnętrze trzeba ustawić ogrzewanie czy klimatyzację na 23-24 stopnie