Lista ocen Toyota Avensis III (226) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 189 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jan_inżynier
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Klima manualna szyby osusza bardzo szybko. Brak jest w ustawieniach samego nawiewu na szybę - występuje łącznie z nogami. Na razie wydaje mi się jak by zarówno ogrzewanie jak i klima nie zbierały się aż tak ochoczo do pracy, ale ocenię to dopiero przy bardziej ekstremalnych temperaturach
~userToyota
Sedan Facelifting 2015 2.0 Valvematic 152KM 112kW
bardzo dobrze grzeje i dobrze chłodzi. Mam nawigacje i nie wiem po co np, przy zmianie temperatury, na wyświetlaczy nawigacji pokazuje zmianę temperatyry w tempie jakby tam było commodore. Przecież panel nawigacji ma osobny wyświetlacz i przez chwilę nic na głównym nie widać innego.
~lstolar
Wagon 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Tutaj też duży plus, zaraz po zakupie klimatyzacja została poddana próbie, ponieważ pokazały się ponad 30 stopniowe upały. Wsiadam do auta, odpalam i po 3 minutach już leci chłodne powietrze. Ok 5-6 minut zajmuje schłodzenie całej kabiny, poźniej już nawet żona marudzi że za zimno :)
~Przemek
Wagon Facelifting 2015 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Klimatyzacja działa tak jak powinna, czyli niezauważalnie - cały czas jest włączona, temperatury nie zmieniam, nie włączam dodatkowych nawiewów bo nie ma takiej potrzeby. Nie miałem przypadku parowania szyby w okolicach czujników, o czym pisano w innych opiniach.
~Heniek
Sedan Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Klima i ogrzewanie ładnie działają. Nadmuch nieco szumi, ale bez przesady. Chłodzi i grzeje jak trzeba. Benzynka się szybko nagrzewa więc i ciepło szybko się robi. Mam ogrzewane fotele więc w ogóle na wypasie. Jest ok. Gdyby nie wpadka z brakiem nawiewów na tył byłby maks.
~lukasz4117
Sedan 2.2 D-CAT 177KM 130kW
Jedyny minus za nieprawidłowe działanie funkcji auto climatronica w przypadku bardzo słonecznych dni. Podejrzewam złe umieszczenie czujnika temperatury co skutkuje nagłymi,niekontrolowanymi zmianami temperatury nawiewanego powietrza. Wentylacja i ogrzewanie wydajne.
~robert_siedem
Wagon Facelifting 2.0 D-4D 124KM 91kW
ogrzewanie bardzo ok. szybko się rozgrzewa. wentylacja problem podczas wyłączenia klimy na nawiew nieprzyjemny zapach przez jeden dzień potem ok, - wentylacja serwisowana co rok komplet zabiegów zawsze wykonany mimo to zakazdym razem zapach się pojawia.
~dr_an
Wagon 2.2 D-4D 150KM 110kW
Szybko ciepło i szybko zimno. Bez problemów z parowaniem szyb. Klima dwustrefowa dobrze się spisuje, zwłaszcza gdy moja Pani ma inne oczikwania co do temperatury. Wentylacja dobra, może nawet za dobra, bo szybko dostają się zapachy otoczenia.
~jan_inżynier
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Klima ręczna w upalne dni jest za mało wydajna, w megance i Kii Sportage były bardziej sprawne. Usuwanie zaparowania szyb błyskawiczne, wentylacja kabiny wystarczająca, ale wentylator nawiewu powyżej pierwszej prędkości hałasuje

Usterki Toyota Avensis III

Toyota Avensis III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Piotr M.N.
Wagon Facelifting 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Wentylacja, ogrzewanie, powietrze w aucie bez zarzutu. Przednia szyba nigdy mi nie zaparowała. Boczne szyby i tylna tylko raz, kiedy pięć osób weszło do auta spod strug ulewy. Ale to trwało chwilę, klima załatwia wszystko.