Lista ocen Toyota Carina V (216) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 230 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Juliusz
Kombi 2.0 D 73KM 54kW
komfortowe zawieszenie, nie dla amatorów bardzo szybkiej jazdy w zarętach, trawłość zawieszenia bardzo dobra podobna jak np. w VW, wymiany elementów zawieszenia na czas to podstawa, tanie i łatwo dostepne zamienniki, przeciętne hamulce- zamienniki do niczego- koniecznie kupujcie hamulce dobrych firm warto zapłacić nawet 3razy wiecej
~m.jakubowski@kuriermlawski.pl
Hatchback 1.6 i 16V 99KM 73kW
Moja TOJKA znakomicie się prowadzi.Po wymianie opon na nowe to już wogóle bajka-nie jedne nowe autko jest tak komfortowe.Co 20 tys. wymieniam łączniki stabilizatora - niestety wybijają się na naszych "autostradach".Niewielki koszt bo ok. 100 zl. z wymianą.Tojka super wchodzi w zakręty.Siedzenia bardzo wygodne nawet na dalekich trasach.
~Michał, majkel22@wp.pl kom. 606962231
Kombi 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Mam wersję bez ABS i trochę żałuję że go nie ma! To jednak ciężka fura! Na zakrętach czuję się troszkę niepewnie, mam wrażenie że przy większej prędkości jest troszkę za bardzo pochylona ku zewnętrznej - alre ostatecznie to nie jest auto wyścigowe! :) Na prostej - bomba! Auto płynie po szosie i bardzo dobrze przyjmuje wszelkie nierówności!
~Karaś_2308
Hatchback 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Zawieszenie moim zdaniem bardzo dobre- sztywne, z lekką nutą komfortu. Pewnie wchodzi w zakręty i dobrze trzyma się drogi. Na mały minusik to na pewno hamulce bębnowe z tyłu. Pomimo tego, że auto waży niedużo (1120kg), to przy awaryjnym hamowaniu z 4 osobami na pokładzie i pełnym bagażnikiem, trzeba myśleć o pasie awaryjnym.
~Stanisław Gołąb
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
na trasie zwarty i bardzo komfortowy, w miescie i na dziurawych drogach radzi sobie bardzo dobrze, przy tym przebiegu trzeba bylo wymienic łączniki stabilizatorów tyl w ASO koszt ok. 500 pln Układ wspomagania bardzo precyzujny w miesci nie ma problemow na waskich uliczkach, dosc zwrotny jak na takie gabaryty...
~PLN
Hatchback 2.0 TD 83KM 61kW
To statek nie samochód, przy starcie podnosi się dziub, przy hamowaniu dziób idzie w dół a rufa do góry a na zakrętach szoruje klamkami o asfalt. W skrócie zawieszenie jest bardzo miękkie. Hamulce beznadziejne, z tyłu są bębny i tak duży samochód prawie nie hamuje, dobrze że chociaż jest ABS
~Arkadiusz
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Układ jezdny naprawde na duzy plus. Przez 200 000km przy zawieszeniu nic nie było dotykane bo nie wymagało to tego i nie wymaga nadal. Komfort zawiesenia: typowo autostradowe do szybkiej jazdy. Ładnie moza z wiekszą prędkosciąwejsc w zakręt. Jednak na miescie juz tak pieknie nie jest. Al coś za coś.
~ravpraca
Sedan 2.0 i 16V 126KM 93kW
Niestety po poprzednim aucie ( Citroen -hydropneumatyk) jestem troche rozkapryszony. Przez pierwsze tygodnie zatrzymywalem sie co jakis czas i sprawdzalem czy nie zlapalem "gumy"...(wszystkie spodzespoly zawieszenia byly/sa sprawne). Zawieszenie jest twarde a takie niestety nie podoba mi sie.
~cycekman@interia.pl
Hatchback 2.0 D 73KM 54kW
No nie da się oszukać Toyota jest autem konfortowym więc jest elastyczna - jadąc ma się uczucie płynięcia ... Auto pod względem ukł. jezdnego jest dobrze dopracowane lecz jest jeden mankamęt nie dotyczący autka... NASZE POLSKIE DROGI- nad ich stanem technicznym można było by porozmawiać !!!
~DRAMEN
Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Jeśli chodzi o własności jezdne dla mnie rewelacja jeździłem Hondą Accord i tamto zawieszenie jak dla mnie było za sztywne.Carina trzyma się dobrze drogi i zawieszenie jest według mojej oceny rewelacyjne mam nadzieje że mój kolejny samochód bedzie miał podobne własności jezdne.