Lista ocen Toyota Carina V (255) - Silnik

Na liście zabraknie 191 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ndakota
Hatchback 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Ocan taka dlatego że ma tą toyote od ponad 2 lat i właśnie jest u mechanika poraz drugi robi głowice. Pierwszy raz poszła uczszelka pod głowicą i pompa wodna a teraz wymieniany jest komplet zaworó w głowicy ciągle koszty związane z silnikiem niepolecam modelu z tym silnikiem
~cycekman@interia.pl
Hatchback 2.0 D 73KM 54kW
Śilnik w tym modelu jest rewelacyjny, warto dbać i na czas wymieniać oleje, filtry i oczywiście pasek z napinaczani , a on zato odwdzięczy się niezawodnością i długą żywotnością , ja już na własnym przejechałem 201091... i jak dotond nigdy mnie nie zawjdł..
~Bart
Kombi 1.8 i 16V 107KM 79kW
W Carinie kombi taki słaby silnik to nieporozumienie. Jeżeli jadę sam i bez większego bagażu to jest jeszcze w miarę ale przy czwórce pasażerów to wyprzedzanie to prawdziwa męczarnia, trzeba się narobić i strasznie żyłować silnik, który jest totalnie pozbawiony elastyczności.
~.,..,,.
Sedan 1.6 i 16V 99KM 73kW
Na moją nogę daje radę, na trasie spokojnie można rozbujać do 150km/h przy spalaniu nie większym niz 9,0 lpg niezależnie od stylu jazdy. Na mieście niestety poniżej 11 nie zejdzie. Więcej nie potrzeba tym bardziej ze nigdy nie zawiódł.
~Krzysiek
Hatchback 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Silnik sprawuje się poprawnie, jednostka lean-burn na niskich obrotach jest dość ociężała (spod świateł wyprzedza mnie czasem nawet pikaczento ;), ale jak się ciśnie gaz do dechy i zgaśnie lampka \"economy\" mamy w pewnym momencie miły efekt turbo :)
~Juliusz
Kombi 2.0 D 73KM 54kW
silnik diesla bez turbiny nie jest szybki ale nie mogę powiedzieć, że to \"muł\", znacznie bardziej elastyczny niż silniki konkurecji o podobnych parametrach, uważam że to jeden z nabardziej niezawodnych silników w historii motoryzacji,
~artur08ys@wp.pl
Kombi 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
133KM 183nm przy masie 1185kg potrafi zostawic w tyle na swiatlach 150konna nowa fure z salonu a wszystko to dzieki unijnym normom bezpieczenstwa< a bezpieczenstwo to dodatkowe kilogramy>warto wiedziec ze 100kg roznicy przy tym samym silniku to 1 s. w plecy
~Toyociaż
Hatchback 2.0 D 73KM 54kW
Nie jest idealnie wyciszony (ale 100x cichszy od vw/skody z 1.9tdi/sdi); mało dynamiczny (ale jak na brak turbiny i rozmiar auta to bardzo dobrze); no i zawory musiałem regulować. Po 250 000 km wogóle nie bierze oleju (i wogóle nie wymieniam;-)
~m.jakubowski@kuriermlawski.pl
Hatchback 1.6 i 16V 99KM 73kW
Auto uwielbia obroty powyżej 4 tys. W dolnym przedziale jest trochę mułowate.Kultura pracy wysoka. Do setki zajmuje jej ok 10,5 sek ale trzeba ją kręcić.Niestety na gazie przy włączonej klimie można zapomnieć o wyprzedzaniu z 5 przy 90km/h.
~Paweł
Kombi 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Świetna elastyczność silniczka,na trasie nie ma znaczenia czy wyprzedzasz na 4 czy 5 wystarczy nacisnąć pedał gazu i wyprzedzać. Przy utrzymaniu odpowiednich obrotów (od 3 tys wzwyż)wkręca się momentalnie i wymiata niesamowicie. Jak dla mnie super