Lista ocen Toyota Corolla VIII Hatchback (228) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 174 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mucha
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
bez zastrzeżeń-wszystko wchodzi jak "w masło" bardzo sporadycznie wsteczny za drugim razem- ale zgodnie z zaleceniami toyoty olej w skrzyni wymieniany na TAF-X co 60 000, jedyne o co mogę się przyczepić to dość "krótka" jedynka ale w końcu nie jest to auto wyścigowe...
~knozowski@yahoo.com
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Fantastyczna, najlepsza z jaką miałem do czynienia: krótka precyzyjna zmiana z delikatnym oporem, biegi 1-5 krótsze niż w standardowej 5-biegowej - dzięki temu auto prowadzi się znacznie dynamiczniej. Żadnych problemów z synchronizacją. Z taką samą skrzynią spotkałem się w Lexusie IS200.
~Jester
Hatchback 1.4 VVti 96KM 71kW
Tu niestety słabo. Miałem chyba pecha, bo trafiłem na egzemplarz, w którym rozsypała się skrzynia. Podobno to przypadłość tej serii Corolli. Dźwignia zmiany biegów dość precyzyjna, skok nie za duży, chociaż czasem pojawiały się problemy z wrzuceniem wstecznego.
~motodd
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Biegi wchodzą ciut ciężko, jednak pewnie. Nie ma problemu z wrzuceniem biegu w ułamku sekundy :D Oczywiście kilka razy miałem zgrzyt ale to z niewciśniętego sprzęgła. Ale i to skrzynia jest w stanie wybaczyć. Po 220 tysiącach wymieniłem olej w skrzynie. Przy okazji wymiany sprzęgła.
~Margita
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Działa bez najmniejszych problemów, czasem się zdarzy (1 raz na 10), że nie wejdzie wsteczny, ale podobno to normalne w japońskich autach, nie lubię też redukowac z piątki na czwórkę, bo zdarzyło mi się wrzucic dwójkę, ale to pewnie moja wina, poza tym biegi wchodzą jak po \"maśle\".
~Paweł Pietraszek
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Niektórzy użytkownicy piszą, że mają problemy z biegami. Podobnie mówił zaprzyjaźniony mechanik, żeby zwracać uwagę na biegi (płynność, zacięcia, zgrzyt przy trójce i wstecznym). Znalazłem autko z dobrą skrzynią, więc oceniam doskonale. Jakkolwiek czasem brakuje VI biegu :)
~el popo
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Biegi w miarę przyjemnie wchodzą. Na minus trudności przy wbijaniu jedynki zimą i nie zawsze łatwy do trafienia wsteczny. Podsumowując, na pewno lepiej niż średnia, ale i tak z rozrzewnieniem wspominam skrzynię biegów w Fordzie Escorcie ;)
~wisio93
Hatchback 2.0D D-4D 90KM 66kW
Tu mam małe zastrzeżenia - skrzynia przystosowana raczej do jazdy poza terenem zabudowanym niż na autostradzie. Niestety chcąc jeździć ekonomicznie nie należy przekraczać 100km/h, przydał by się wyższy bieg który uspokoił by obroty na wyższych prędkościach
~waskimarcin
Hatchback 2.0 D 72KM 53kW
skrzynia nie lubi zbyt szybkich zmian biegów a wsteczny bieg wchodzi niczym w polonezie. Nie wiem czy to mój samochód tak ma czy inne też ale mogłoby być lepiej. jak pisałem wcześniej przełożenia skrzyni w połączeniu z silnikiem też dam -4
Dziennik kosztów dla Toyota Corolla VIII Hatchback
5,6
8,3
9,1
~zielon
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Niestety skrzynia ma dwa mankamenty trapiące wiele modeli. Mianowicie ciężko wchodząca jedynka oraz wsteczny. Czasami wsteczny potrafi wyskoczyć. Problemy z jedynką są jak auto jest nierozgrzane a ze wstecznym praktycznie bez względu na ten czynnik
Toyota Corolla VIII Hatchback