Lista ocen Toyota Corolla VIII Hatchback (206) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 196 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~E11
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Prowadzi się dobrze, na dobrych oponach można się pobawić w zakrętach. Wspomaganie kierownicy jest dość słabe co podobno jest normą w tym modelu. Niektórym może się to wręcz podobać, bo kierownica chodzi z lekkim oporem, choć nie jest to żaden problem nawet dla kobiet na ciasnym parkingu.
~pszemek40@poczta.onet.pl
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Działa tak jakby dopasowywał się do prędkości - to oczywiście odczycie subiektywne. Mam opony BFGoodrich 185/65/14 (najtańsze z kierunkowych jakie znalazłem), i jeździ się super. Samochód lekki, załadowany, na równym i nierównym zachowuje się zawsze bardzo dobrze. Z tego jestem bardzo zadowolony!
~TomekkJ
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Ukłąd kierowniczy OK, natomiast hamulce są problemem. ABS w połączeniu z bębnami z tyłu to porażka w tym wydaniu, raz poważnie mnie zawiodły. A tego że nie był to odosobniony przypadek dowodzą opisy na forum Corolli przeróbek umożliwiających czasowe wyłączanie ABS (!). W zimie trzeba uważać.
~Marcin
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
Może zawiesznie mogło by być twardsze bo w 4 osoby obcierały koła o nadkola na dołkach przy 120km/h ale w końcu była seryjne od nowości;) ja wymieniłem tylko łączniki stabilizatorów kupione na aukcji za 27zł za sztukę i cisza przez 45tysięcy kilometrów mojego użytkowania.
~Potforol
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
To kiepski punkt. Corolla świetnie sobie radzi w warunkach miejskich. Niestety podróże z 4 osobami na pokładzie powodują niedomaganie zawieszenia tj. dosyć słabo się trzyma drogi na zakrętach. Nierówności wybiera dość chamsko, ale ja już przywykłem do tego i już mnie to nie razi.
~kapaja123@poczta.onet.pl
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
jakość połączeń układu zawieszenia jest rewelacyjna, użytkowałem wcześniej auto z pezbiegiebm 280.000 km i nie wiedziałem co to jest luz w zawieszeniu albo układzie kierowniczym, jeden newralgiczny punkt to poduszki tylnego stabilizatora wymagające wymiany co 30-40 tys km
~Waldek
Hatchback 2.0D D-4D 90KM 66kW
Małe, lekkie autko, więc komfortu krążownika nie ma co oczekiwać. Jak na tą masę i konstrukcję, bardzo dobry kompromis między komfortem, a właściwościami jezdnymi. Jeszcze raz wspomnę o oponach. One mają ogromny wpływ na komfort jazdy.
~Made in Japan
Hatchback 1.4 VVti 96KM 71kW
Auto dobrze się prowadzi i dobrze trzyma drogi. Wielowahaczowe zawieszenie świetnie tłumi nierówności i niedoskonałości naszych polskich dróg i wcale tak szybko się nie zużywa! Po 4 latach eksploatacji wymieniłem...nic... i przeglądy bez zarzutu przechodzi.
~Ryhu
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Aż do bólu dobrze trzyma się drogi. Jak w zimę chciałem się pobawić z hamulcem ręcznym, po założeniu kontry samochód zaraz się prostuje do toru jazdy. Układ kierowniczy też precyzyjny. Hamulce są dośćsłabe w porównaniu do innych marek.
~Ulv
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Biorąc pod uwagę układ jezdny - wszystko ok, toyotka dobrze się prowadzi, ale czasem można się wystarczyć bo auto ze względu na zawieszenie przy większych prędkościach potrafi nieco pływać, ale nigdy nie zdarzyło mi się stracić kontroli nad samochodem.
Toyota Corolla VIII Hatchback