Lista ocen Volkswagen Golf III (806) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 1019 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mumin
Hatchback 1.8 90KM 66kW
Choc mam prawie 2 m wzrostu mieszcze sie bez problemu w aucie przy maksymalnym wychyleniu fotela kierowcy Przy wersji 3 drzwiowej jest maly klopot przy wysiadaniu z tylu ale to uroki 3 drzwi niestety Pasazerowie maja sporo miejsca w srodku Dosc wygodnie moga sie rozlozyc na tylnej kanapie Mam tylko male zastrzezenia co do foteli troche kiepskie trzymanie boczna na ostrych zakretach troche rzuca po kabinie:)
~MK
Hatchback 1.8 90KM 66kW
Obszerne wnętrze jak na 4 metrowej długości autko (4 osoby o wzroście 170-180cm bardzo wygodnie podróżują.Nie dotykają kolanami przednich foteli.w 5-tkę robi się ciaśniej ale nadal w miarę przyjemnie), bagażnik 330 litrów dosyć ustawny (koło dojazdowe pod dywanikiem nie zajmuje miejsca) po bokach wnęki na drobiazgi.W razie potrzeby składamy kanapę i szafka wejdzie do auta :).Ładowność ok.500kg.
~przem.stepien@gmail.com
Kombi 1.8 90KM 66kW
Z przodu - jak to w kompakcie - trzeba się przyzwyczaić, bo samochód jest wąski. Na długość nie ma żadnych problemów. Za to z tyłu... Jest zaskakująco dużo miejsca - nawet dla osób o wzroście powyżej 1.8m. Do tego dzielona kanapa i kombi... Po zdjęciu zagłówków, podniesieniu siedzisk i opuszczeniu oparć uzyskujemy całkowicie płaską powierzchnię - bez żadnych progów. Po prostu super.
~GBK [katowiczanin@tlen.pl]
Kombi 1.8 90KM 66kW
Jak na te generacje nie mam zastrzezen. Mam welurowe fotele, kierowcy dodatkowo reulowany na wysokosc. Wygodne w dlugiej trasie, choc oczywiscie fotel kierowcy jest najbardziej wyeksploatowany, lekko rozpruta tapicerka i nieco przechylony w lewa strone od wsiadania i wysiadania. Bagaznik pojemny, zmiescilem sie w 5 facetow na weekendowy wypad w Bieszczady i w 3-os na 2-tyg. wypad na Mazury :-D
~voitec
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Jak na auto w tej klasie miejsca jest wystarczająco, no chyba, że ktoś ma 1,90... ciężko wychodzi się z tyłu (mam 3d) - całe szczeście jeżdżę tylko na fotelu kierowcy - a tu miejsca dosyć i wszystko pod ręką. Mała ilość schowków (zamiast schowka zamykanego od strony pasażera mam tylko półkę, ponieważ w miejscu schowka znajduje się AIRbag... zastawiam się cy nie możnabyło tego inaczej rozwiązać...?)
~sbk
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
z tylu przeciętnie jak usiądzie facet o wzroście 183,fotelik dla dziecka z tej strony nie wejdzie, borac pod uwage napis family powina byc dyskwalifikacja,ale może jak miał starsze dziecko bylo by ok, bagaznik po zlozeniu siedzen jest krotszy niz w octavi w sedanie.wiec jak na tą sama plyte podłogową to troche obciach ,ze kobi ma mniejsza pojemnosc niz sedan
~Kubis
Hatchback 1.8 90KM 66kW
dla ludzi przecietnych rozmiarow ok srednie auto ja mam dlugie nogi 190cm wzrostu wiec fotel na maksa odsuniety do tylu oraz w dół ,za mna tylko drobna osobka usiadzie albo dziecko w foteliku reszta pasazerow nie narzeka najwieksza ilosc ladunku co przewozilem to komputer oraz 2 skutery w tym jeden rozkrecony a drugi w polowie po wypadku (bylem pod wrazeniem!!)
~asedas
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
W drugim rzędzie trochę mało miejsca. Ze względu na to, że lubię przestrzeń i jestem nie małych rozmiarów odsuwam się znacznie do tyłu, przez co siedzący za kierowcą mają już dość mało miejsca na nogi. W 5 dorosłych osób może być już na dalszą trasę [kilka h] niewygodnie. Po mieście czy na małe wypady do 200-300km jest jeszcze w miarę znośnie.
~olafart@o2.pl
Hatchback 2.0 116KM 85kW
Każdy widzi jaki,na przestrzeni lat, samochody klasy compact (czyli C) urosły- wystarczy postawić nowego Golfa (mk6) obok mk3... Mimo wszystko ani kierowca, ani pasażer nie będą mieć problemów z zajęciem miejsca i z dużą ilością przestrzeni w nogach. Tylna kanapa też nadaje się na dłuższa podróż- i na pewno nikt nie będzie się czuł jak szprotka.
~Michele
Hatchback 1.8 90KM 66kW
Kierowca i pasażer z przodu mają wręcz ogromną przestrzeń biorąc pod uwagę gabaryty samochodu. Niestety wiąże się to z ograniczeniem owej przestrzeni (szczególnie na nogi) pasażerom z tyłu. Poza tym zasuwana klapa od szyberdachu ma kanał wyprofilowany w kierunku pasażerów z tyłu, przez co zdarza im się uderzyć głową o nieco obniżony sufit.