Lista ocen Volkswagen Golf (5581)

~toja
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
auto ogólnie dobre, zadowoli każdego, próżno porównywać do astry/megane/civica/corolli/aurisa (tymi miałem okazję jeździć astra/megane/corolla - służbowo)wersja sportline (15mm obniżone, kubełki masa dodatków) nie męczy długą jazdą, duuuużo miejsca w środku, oszczędne, wdzięczne, 2.0 tdi - zapas mocy nawet w 4 osoby z bagażem, chce się do niego wsiadać, dołożyłem sporo kasy po kupie w sumie z 5 tyś jednak teraz przez 16 miesięcy spokój, ludzie...
~MateuszK
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Za całokształt dałbym mojemu Golfikowi zasłużoną czwórkę.
~adamus75
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Jest to wół roboczy, w miarę tani. Brak klimy trochę doskwiera, ale da się żyć. Można kupić fiata i będzie taniej, lub forda, ale niech mi ktoś pokaże te auta w wieku 21 lat tak bezproblemowe jak vw, to niemożliwe. Po 8 latach użytkowania, pomimo cofniętego licznika uważam, że to był dobry zakup.
~LF
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Niewiele już jest na rynku tak tanich w eksploatacji samochodów. Spalanie spokojnie na poziomie 5 litrów, części za śmieszne stosunkowo pieniądze, zero poważnych usterek. Na minus tylko tragiczna dynamika i korozja. Ale jako wół roboczy tudzież wozidełko z punktu A do punktu B - perfekcyjny.
3,8
~KrzychuK
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Ogólnie dobrze wspominam samochód. Szczególnie silnik - oszczędny i dynamiczny. Poza świecami żarowymi i regularnymi wymianami nie trzeba było specjalnie nic robić. Gorzej z elektryką - lubiła czasem utrudnić życie (np. gdy okno nie chciało się zamknąć na noc). Poza tym korozja, ale to głównie ze względu na wiek i genialną technologię - solenie dróg. Gdyby był młodszy to ty było na całkiem dobre auto.
4,1
~GOLY82
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Silnik jest bardzo zrywny i elastyczny na każdym biegu. Turbinka już się zbiera od niskich obrotów. Jest bardzo ekonomiczny i niezawodny, jedynym mankamentem jest to że jest trochę głośny w porównaniu do konkurencji. (Silnik)
~serj
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Reasumując Golf mk5 z silnikiem BKC, to taki bardzo fajny, poczciwy samochód. Nie stresuję się, że rano nie odpali. Nie zerkam też nerwowo na wskaźniki spodziewając się jakiegoś checka, których kilka widziałem w nowszych fiatach. Jeździ się komfortowo. Silnik jak na swoją moc bardzo mile zaskakuje zrywnością. Chyba największym minusem jest design wnętrza- zupełnie bez polotu (wersja z manualną klimą bez radia 2 din).
3,6
~SzaKiLL
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Auto zbiera się, potrafi nie jednego fana motoryzacji ciężko zaszokować. Zawieszenie twarde, można zgubić zęby ale trzyma się drogi jak przyklejony. Szczególnie na oponach 205 :). Układ kierowniczy bardzo dobry, silnik OK, nie brakuje mu dynamiki, jednak lubi się psuć, jak to stare auto. Ale kocham moją skarbonkę :)
3,6
~Mariusz
Volkswagen Golf IV
Kombi 1.9 TDI 100KM 74kW
Mechanicznie prawdziwy niemiecki czołg,wytrzymały i niezawodny.Całośc psuje karoseria,korozja tylnej klapy,gromadzenie się lodu między przednimi błotnikami a drzwiami co czasami uniemozliwia ich otwarcie,ratuje ciepła woda.Welurowe uszczelki drzwi które wycieraja progi aż do gołej blachy.

Usterki Volkswagen Golf

Volkswagen Golf – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

4,1
~Tomasz
Volkswagen Golf IV
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
silnik bardzo elastyczny kiedys dla draki bez wiekszych problemów ruszyłem powoli z 4. Niezle wygłuszony ale to dalej jest disel wiec nie ma czego sie spodziawac, na autostradzie przy 160 juz sie robi głośno, przy dłuższej jeżdzie to męczy i spuszcza się z tonu (moze i dobrze, bezpieczniej :)) Zbiera się dobrze. (Silnik)
Volkswagen Golf