Lista ocen Volkswagen Golf V (469)

3,1
~Lisek
Hatchback 1.6 FSI 115KM 85kW
Nie polecam, chyba że macie dostęp do darmowej stacji paliw z Pb98.
~D
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Testowałem Toyotę Aurisa, Hondę Civic, Opla Astrę. VW Golf wypada najlepiej. W jego wnętrzu czuć "niemiecki porządek". Silnik rewelacja - konkurenci wymiękają.
~lukrak
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Mimo wszystko jak na takie spalanie, to osiągi powinny być znacznie lepsze. Ale może prostota silnika odwdzięczy się większą niezawodnością niż turbosilniki TSI.
~krzysztof@rychter.com
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Świetne auto. Jakbym miał znowu kupować auto miejskie, to jest na samej górze listy. Niestety jest za małe jak na rodzinę z dzieckiem i w przyszłości dwójką. Wózek zapełnia bagażnik i tyle. Także niedługo będę musiał wymienić na coś większego.
~Lukasz_S123
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Autem jeździłem 6 lat, zrobiłem ponad 90 tys km (Obecnie ma 235 tys). Szukając następcy ciężko mi było wydać ponad 50 tys zł na inne auto, ponieważ w porównaniu do Golfa V np. Mercedes B klasy był według mnie nie warty swoich pieniędzy, czułem się w środku jakby jakość wykonania była gorsza niż w Golfie V. Bardzo chciałem mieć Hondę ale po jeździe próbnej autostradą odkryłem, że jest tak samo głośna jak mój stary Golf, dlatego zastąpiłem go...
~lukrak
Kombi 2.0 TDI 140KM 103kW
Autko generalnie bardzo sprawne w jeździe, duży moment obrotowy, dość niskie jak na tą moc zużycie paliwa. Bardzo pakowny i wygodny w środku. Silnik na pompowtryskiwaczach, więc niska kultura pracy, głośny i odczuwalne drgania. Komfortowe i trwałe zawieszenie, jak na razie brak usterek. Auto zdecydowanie godne polecania!
2,7
~chiquit
Hatchback 1.4 FSI 90KM 66kW
Objawiła się ta "niezawodność i niemiecka precyzja" VW. Nigdy nie spotkałem się z tak awaryjnym samochodem. Póki wszystko było OK, trzeba powiedzieć, że fajnie się nim jeździło, szczególnie mogę pochwalić układ jezdny, którym jestem mimo wszystko zachwycony. Poza tym w aucie sypie się wszystko, od elektroniki po mechanikę wzdłuż i wszerz. A to silnik, a to skrzynia, a to płynu chłodniczego ubywa... można by wymieniać tak i wymieniać....
3,2
~Arek
Hatchback 1.4 TSI 122KM 90kW
Awaryjność, oraz żenująca jakość obsługi ze strony ASO oraz importera. Oszukiwanie, czyli twierdzenie, że dany objaw nic nie oznacza, a po gwarancji wyliczanie potężnych pieniędzy za naprawę.
~miniveteran
Kombi 1.9 TDI 105KM 77kW
Bardzo dobry samochód dal 3 - 4 osobowej rodziny na codzień jaki na wakacje. Tani w ekspolatacji, pojemny, przyjemna sylwetka łatwy w prowadzeniu.Największy mankament to karoseria; przypominam 2008r. i na masce i tylnej klapie pojawiły się pęcherze - u znajomych posiadających też takie golfy problem sie powtórzył - widocznie wada fabryczna a serwis VW umywa ręce!? Auto sprowadziłem z Niemiec przy przebiegu 168500!
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf V
5,9
8,8
~HotHead
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Jestem zadowolony z tego samochodu. Dynamiczny, pewny i precyzyjny w prowadzeniu. Jakosc na przyzwoitym poziomie. Wyglad zewnetrzny atrakcyjny szczegolnie w dobrym kolorze i na alu.