Lista ocen Volkswagen Golf VI Variant (33) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kb
Variant 1.4 TSI 122KM 90kW
Za mało jeszcze przejechałem by rzetelnie ocenić spalanie, zwłaszcza że po pierwszych 3-4 tys km ma podobno ciut zmaleć. Z tego co już zauważyłem potwierdzę inne opinie o silniku TSI: jeżeli jedziemy z umiarem lub wręcz spokojnie to potrafi bardzo mało spalić jak na benzynę, natomiast jak się przyspiesza bardzo dynamicznie to zarówno na trasie jak i w mieście pali dużo co jest oczywiste, tyle że TSI pozwala naprawdę dynamicznie jeżdzić jak na...
~artec71
Variant 1.6 TDI-CR DPF BlueMotion 105KM 77kW
Wszystko uzaleznione jest od stylu jazdy.Przy bardzo delikatnym wciskaniu gazy mozna zejsc ponizej 5l ale wciskajac w podłoge ponad 6,5l spokojnie.Jezdze raczej normanlnie w okolicach 100kmh{jak pozwalają warunki na to}Jak dla mnie silnik jest ok bo do agresywnej jazdy i predkosci to raczej 2.0tdi.Jedyny minus to troszke za głoośny w porównaniu z cdti hdi itp nowoczesnymi silnikami.
~Maniek
Variant 1.4 TSI 122KM 90kW
Przy ostrym traktowaniu w mieście ponad 10,0 litrów. Przy spokojnej jeżdzie w mieście (dość zakorkowanym -Wrocław)spalanie 8,0- do 8,8 litra.Mniejszy ruch w mieście czyli wieczorem ,lub weekend 7,1-7,6. W trasie jadąc dośc spokojnie głównie 80km/h do 120km/h spalanie 5,7 do 6,3l.Próbując wyprzedzać wszystko co się da wyprzedzić spalanie średnie wzrasta 7,9 do nawet 9,0l Prędkości od 110 km/h do 190km/h.
~picu
Variant 1.4 TSI 122KM 90kW
Na razie przy tak niewielkim przebiegu mogę się tylko odnieść do spalania paliwa. Silnik potrafi być ekonomiczny (na 6 biegu przy prędkości 70 km/h i spokojnej jeździe spalanie na poziomie 4,9 - 6,0) Przy \"normalej\" jeździe po Warszawie, srednie spalanie 8,5 - 9,0.
~Adam
Variant 1.4 TSI 122KM 90kW
Pali mało, części eksploatacyjne w dobrych cenach. Wyróżnia się na niekorzyść rozrząd - 2300zł za części, ewentualna regeneracja turbiny. Ale tego nie ćwiczyłem osobiście. Widziałem za to rachunki poprzedniego właściciela. Chwała Mu!
~marcinglab1@wp.pl
Variant 1.4 TSI 122KM 90kW
Spalanie przy zimnym silniku około 0-1 stopnia (garaż), w mieście 9l/100km (przy trasie 5km). Przy większej trasie 25km spala około 7l/100km, w korkach nawet 10-11 l/100km. Na trasie około 100km 6l/100km przy jeździe 90-100km/h.
~kraju
Variant 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
Gdyby nie ASO i drogie ubezpieczenia - byłoby na prawdę dobrze :-) np. Wymiana rozrządu z pompą w ASO - 2000 zł ; w innym serwisie (z gwarancją) 1300 zł na oryginalnych częśćiach. - nie jest źle.
~Jaro47
Variant 1.4 TSI 122KM 90kW
Samochód nie jest autem ekonomicznym, więc jak ktoś ma "ciężką nogę" to jest problem, na trasie również nie jest tak słodko, no chyba, że jedzie się z prędkością 120km/h
~Kik
Variant 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
W zasadzie zużycie paliwa proporcjonalnie do stylu jazdy. Minimalnie na baku przy spokojnej jeździe zużycie paliwa wyszło 5,7 l/100. Ale maxymalnie na baku spalanie sięgnęło 10 l/100.
~lukrak
Variant 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
Bez specjalnego oszczędzania średnio 6 l/100 km w cyklu mieszanym. Na autostradzie do prędkości 150 km/h ok. 6,5, na trasie ok. 4,5, w mieście w okolicach 7,5.
Volkswagen Golf VI Variant