Lista ocen Volkswagen Passat B5 Sedan (430) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 600 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~qubqdar
Sedan 2.0 i 115KM 85kW
skrzynia jest dobrze zestopniowana biegi wchodzą z wyczuciem i nie ma specjalnych problemów z wrzucaniem któregoś z biegów. Brakuje tylko 6 biegu zwłaszcza na trasie.
~sony69
Sedan 1.9 TDI 101KM 74kW
Skrzynia bardzo elastyczna, zwłaszcza do jazdy miejskiej.Przy 70km/h można wrzucić piąty bieg bez szarpań i drgań. Chyba najlepsza skrzynia pod tym względem na świecie.
~Agrib
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Zadnych problemow. Biegi wchodza z fajnym \"klik\". Mogla by miec troche dluzszy 5 bieg bo mozna nim jechac naprawde szybko ale wtedy ma dosc wysokie obroty 170km/h=3600obr.
~tomiqu
Sedan 1.9 TDI 101KM 74kW
Biegi wchodzą lekko i precyzjnie, bieg wsteczny bez wduszania jak w A4 - dla mnie na plus. Przełożenia dobrze dobrane, praktycznie nie odczuwa się turbo dziury.
~TOMEK
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
skrzynia biegow bardzo dobrze sie sprawuje biegi wchodza lekko zarowno w lecie jak i w zimie:)przelozaenia optymalnie sa dobrane do mocy silnika wiec nie mam problemow z wyprzedaniem
~jflkdsajflk
Sedan 1.9 TDI 101KM 74kW
wlasciwie nie czuc jej obecnosci - co w przypadku auta tego typu jest chyba plusem :) zero problemow ze zmiana biegow, natomiast na pewno nie jest to sportowa krotka skrzynia biegow
~semaj@o2.pl
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
tu mogło by być troszkę lepiej. Nie da się zredukować w 0,1s (wybaczam, bo jest to raczej auto komfortowe niż sportowe), ale już "dwójka" mogłaby sięgać do 100kmph...
~WilMa
Sedan 2.8 30V 4 Motion 193KM 142kW
Ciężko pedałem zredukować z 5 do tyłu na 4, ulubiony bieg sterownika tej skrzyni to 3!!!! Z piątki od razu wrzuca 3 nawet przy małym podjeździe. Duża zwłoka kick-down!!!!
~Marek
Sedan 2.5 TDI 150KM 110kW
TIPTRONIC mógłby szybciej zmieniać biegi przy małych prędkościach obrotowych silnika. Automat z mietka pracuje nieco fajniej. Za to przy dynamicznej jeździe pracuje super.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B5 Sedan
9,5
11,1
~bobst@op.pl
Sedan 2.5 TDI 150KM 110kW
tiptronic pierwszy automatic i mysle ze ostatni normalna skrzynia nie potrzebna zawsze mnie wkurzala w korkach przy automaticu rozkoszujesz sie jazda oczywiscie przy mocnym silniku
Volkswagen Passat B5 Sedan