Lista ocen Volkswagen Passat B5 Sedan (430) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 600 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rzetelny
Sedan 2.5 TDI 180KM 132kW
6-biegowa, w zasadzie bez 1-go biegu, to prawdziwy przyklad, że 1 bieg służy tylko do ruszania, kolejne przełożenia czynią auto niezwykle dynamiczne, ale i elastyczne zarazem. Na 6 biegu można jechać w przedziale od 50-230 km/h bez duszenia silnika.
~Detamaso@wp.pl
Sedan 2.0 i 115KM 85kW
Mam automat (bez Tip Tronicu) i bardzo mi się podoba jego praca delikatne wybieranie biegów bez rzadnych szarpnięć. Trochę się zastanawia nad zmianą biergu jak jest nie rozgrzany. Rewelacyjny Kick Down!! Jak trzeba to można go wkręcić jak manual.
~hubik
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
tiptronik swietna sprawa, pasuje do auta z tym silnikiem. W miare szybka brak szarpania i mozliwosc manualnej zmiany. Po moim zakupie trzech znajomych odrazu kupilo automaty. Rewelacj, pelen leniuch. I zone mozna za kolano trzymac do woli.
~darostm
Sedan 1.6 100KM 74kW
Od roku użytkuję te auto i skrzynia narazie spisuje się dobrze. Na 5 można jeździć spokojnie po mieście przy prędkości 50/60km/h. Minusem jest to, że ta skrzynia posiada dwumasę oraz nie lubi dynamicznej jazdy (szybkich zmian biegów)
~Fazeusz
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Nie mam żadnych zastrzeżeń do skrzyni. Ma bardzo dobry układ ze wstecznym po przeciwnej stronie piątki. To bardzo intuicyjny układ pracy lewarka. Sama skrzynia chodzi bez problemów. Trochę za długi skok pracy lewarka.
~zły (next@tlen.pl)
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
to mój drugi Passat - poprzedni 1997 - i nadal nie rozumiem jak można taką skrzynię wsadzić do auta o mocy 150 KM - długi skok, nieprecyzyjna, haczy, koszmar. Jedna z najgorszych skrzyni na jakich jeździlem. Polecam tiptronic
~Mario
Sedan 2.0 i 20V 131KM 96kW
Zdecydowanie udana konstrukcja. Mało awaryjna, biegi wchodzą bardzo lekko (jak przystało na VW :)). Przy jeździe drogami szybkiego ruchu niestety brakuje 6-go biegu (dlatego 4 gwiazdki)
~korbolek5
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Moja była wymieniana przy sprowadzeniu z zagranicy. Ogólnie biegi już nie wskakują zbyt płynnie ale myślę, że wymiana płynu skrzyni biegów rozwiąże ten problem (szczególnie odczuwane w zimowe dni).
~Paweł
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Mam trochę zastrzeżeń do pracy skrzyni biegów. Wyrobiły się tulejki na wybieraku, w związku z czym trzeba celować biegami i jest luz na drążku. Mam to od początku i się przyzwyczaiłem ale mogło by być lepiej.

Usterki Volkswagen Passat B5

Volkswagen Passat B5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Piotr
Sedan 1.6 100KM 74kW
Ostatnia z trwałych i niezawodnych prostych skrzyń biegów VW w tym modelu. Podobną miałem w poprzednim modelu. Automat 4 biegowy spisuje sie dobrze (troche brakuje na autostradzie 5 biegu)
Volkswagen Passat B5 Sedan