Lista ocen Volkswagen Passat B5 Sedan (430) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 600 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MarcinZ
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
biegi zmieniam bez najmniejszych problemów, zero zgrzytów itp. przełożenia w tym samochodzie to bajka, przy 3000 obr/min ok 160km/h na 5tym biegu, UWAGA!! w vw passacie nie wymienia się oleju w skrzyni biegów robimy tylko dolewki, odkręcamy śrubę z boku skrzyni patrzymy czy leci oliwa jak nie to 75w 90 pełen syntetyk i tyle
~Dzaa88
Sedan 1.9 TDI 115KM 85kW
Po 300k (ile ma naprawdę to tylko Niemiec wie) widać pewne zużycie dwumasy. Samochód czasami lekko poszarpuje przy ruszaniu, biegi wchodzą z lekkim oporem. Kilka razy na chwilę zniknęła mi trójka. Poza tym, biegi są odpowiedniej długości - to diesel, wiec nie trzeba nimi tak bardzo wachlować.
~kaz
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Skrzynie biegów jest dobrze zestrojona . Skoki lewarka krótkie i precyzyjne . Przy zmianie biegu z drugiego na trzeci potrafi czasem przyhaczyć ( nie jest to wina sprzęgła). W tym modelu i tym roczniku jest skrzynia 5 stopniowa , brakuje jednak tej 6 zwłaszcza przy prędkościach autostradowych.
~dzidek877
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Albo ja nie potrafie zmieniac biegow albo cos nie tak jest ze skrzynia! Non stop zamias biegu 2 wlaczam 4! Rutyna, irytujace...ale zmieniam biegi lewa reka (samochod kupiony w UK) wiec moze to tylko kwestia przyzwyczajenia! Biegi wlacza sie leciutko i intuicyjnie, krotkie przelozenia! Mocne 4
~Farbek
Sedan 2.8 30V 4 Motion 193KM 142kW
W moim jest 5 biegowy Tiptronic. Nadaje się jak silnik do dostojnego podróżowania a nie do ścigania. Przy wolnej jeździe gładko i płynnie zmienia biegi ale jeśli chcemy przycisnąć do końca to zanim zmieni bieg zastanawia się "czy oby na pewno dobrze robi..." :-)
~ropski
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Skrzynia wytrzymała choć raczej niezbyt dobrze zestrojona. Na dwójce niecałe 90 km/h ?! To raczej słaby wynik, liczyłem przynajmniej na 105 km/h... No ale cóż, nie ma nic idealnego, niesamowity silnik a skrzynia taka sobie. Widać tak już musi być, ale i tak go uwielbiam!
~sandmaan@wp.pl
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
przy jezdzie na dluzszych trasach, przy zwalnianiu i wrzucaniu "dwójki" trzeba lzej do lewej strony pchac drazek, bo sie "haczy".... (nie wiem.. moze skrzynia sie minimalnie przesuwa..." przy krotkich jazdach.. nie ma tego problemu.. po prostu wrzucam "dwojke" jak mi wyjdzie
~Aleksandra
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Bajka. Chyba największe zaskoczenie w tym aucie. Mam porównanie ze swoim starym passatem i z borą 2.3 4x4 z 99r. jeżeli chodzi o vw. Skrzynia w moim „nowym” passacie chodzi miękko, bez haczenia. Zmiana biegów to przyjemność w tym aucie.
~jarek warszawa
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
ma zwyłky automat nikt go niechce powyżej 150tys km zaczyna przeciągać biegi przesto więcej pali a w mieście tragedia kompuer kłamie dlatego te modele niemaą ceny ani nabywcy tylko frajezy to kupują awarie elektroniki sterowania itp szkoda słow
~jojo56a@o2.pl
Sedan 1.6 100KM 74kW
kto jeździł Volkswagenem ten pewnie się zgodzi iż zmiana biegów w tym aucie jest perfekcyjna, do tego dość krótki skok skrzyni przy zmianie przełożeń, tylko nieliczni producenci tak potrafią, zmiana biegów w tym aucie to prawdziwa przyjemność
Volkswagen Passat B5 Sedan