Lista ocen Volkswagen Passat B8 (136) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 75 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam
Alltrack 2.0 TDI 240KM 177kW
jest ok, w tym czasie wymienione: 1 piasta koła (ukręciłem śrubę koła), łożysko koła, 2x tarcze hamulcowe i 4x klocki, przednia szyba (kamień), 1 amortyzator tak nic nie skrzypi nie trzeszczy - dobra jakość montażu i zabezpieczenie antykorozyjne choć lakier maski już mocno porysowany od kamieni.
~Michał
Limousine 2.0 TDI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Zgłoszę podczas serwisu olejowego. Drzwi tylne są tak spasowane że karoseria jest porysowana od zamykania i ich otwierania. Opcja czytania znaków wyjeżdżając z salonu nie działała ponieważ vw ma jakimś problem z tym tematem na terenie polski. Podobno aktualizacja map ma naprawić temat
~Były wielbiciel volkswagena
Limousine 1.6 TDI 120KM 88kW
Potrafi nie odpalić na skrzyżowaniu ze START-STOPu. Ma problem z odpaleniem rano przy wilgotnej pogodzie. Pali olej jak smok. Już drugi raz pokazuje mi ubytek powietrza w oponach, gdy po sprawdzeniu nic się nie dzieje. Raz została mi klamka kierowcy w ręku, bez możliwości zamknięcia dzwi (szok!)
~Marcin
Variant 2.0 TDI BlueMotion SCR 190KM 140kW
Hamulce - wymieniłem serwisowe tarcze i klocki na inne znanej i szanowanej firmy. Święty spokój z odgłosami. Łapa skrzyni biegów - burczało na rondach a ja nie lubię jak burczy. Po informacjach z forum szybka wymiana. Koszt 250 zł. Nie burczy Czujnik temperatury zewnętrznej. I tyle
~Łukasz
Variant Facelifting 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Właśnie drobiazgi psują opinię. automatyczny hak nie opuszcza się jeśli używa się co tydzień, serwis stwierdził że można opuszczać codziennie i problem zginie. Tak, tak, taki jest serwis. Aplikacja We connect masakra, nie warto instalować, mają tylko szpiegować i tyle.
~Ludwik
Limousine 1.6 TDI BlueMotion Technology 120KM 88kW
No troszkę go trapi - wyciera się lakier we wnękach tylnych drzwi. Tylne tarcze się wichrują i hałasują przy hamowaniu z większych prędkości (raz wymienione na gwarancji i po 10 tkm znów się odzywają). Wskaźnik poziomu paliwa pokazuje przy pełnym baku jedną podziałkę przed full.
~Jonek
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 190KM 140kW
wymiana dwóch sterowników w ciągu pierwszych kilku miesięcy użytkowania. W tym oczekiwanie na sterownik pompy ad blue przez 3 tygodnie (to słabe biorąc pod uwagę że zakupy internetowe zrobione w Niemczech w niedziele, w środę są już w Polsce w moim dużym pokoju).
~Daniel z Łodzi
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW
Sedan - z tyłu wsadzili za twarde uszczelki do drzwi i te wycierają lakier z wnęki na drzwi totalna niedoróbka ale jak drzwi są zamknięte, nie widać przetarć. W serwisach jest na to akcja wklejają folie ochronną..;) Żeby bardziej się nie wycierało..
~Suytan
Limousine 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Nie działa mi zapalniczka... zapomniałem powiedzieć na serwisie. Pierdoła. Czasami nie działa Easy Open - na serwisie powiedzieli, że wszystko ok. Nie wiem, może nie umiem machać nogą :D I tak prawie nie używam. Poza tym (odpukać) nic się nie dzieje.

Volkswagen Passat B8 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Meus
Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW
Ato jest nowe, 9500km przebiegu i jeszcze nie miałem w nim żadnej usterki, ale ze względu na popularność potrafi przysporzyć kłopotów - w drugim miesiącu użytkowania zastałem auto bez wkładów lusterek (P+L+ ok 900 zł, bądź z ubezpieczenia)