Lista ocen Volvo V50 (142) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 140 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Kombi 1.8 125KM 92kW
Klimatyzacja bardzo szybko się aktywuje. Nigdy nie miałem wcześniej podgrzewanych foteli więc nie mam porównania ale bardzo szybko są już ciepłe. System wentylacji nawiewa nawet na tylne boczne szyby za słupkiem C. Jest zdecydowanie szybciej ciepło niż w Mitsubishi ASX 1gen.
~Jakub Wach
Kombi 2.0 TD 136KM 100kW
Jak to Volvo, szybko grzeje, szybko chłodzi. Jednak elektronika sterująca nie jest już szwedzka a francuska, i ona sama lubi płatać figle. Raz chłodzi na max, raz grzeje. Ale to są usterki elektroniki. PS polecam wymienić samemu filtr kabinowy, niezapomniane wrażenia!
~damol
Kombi 2.0 TD 136KM 100kW
Miłe jest szybkie odparowanie przedniej szyby, tylna też sprawnie się oczyszcza, to po prostu działa dobrze; w passacie miałem climatronik i to była porażka totalna. Po takiej zmianie powinienem może wyżej to ocenić ale to po prostu dobrze działa więc bez przesady
~stanson
Kombi 2.0 TD 136KM 100kW
Jak na diesla nagrzewa się dość szybko, ale przy mrozach wiadomo, prym wiodą tu silniki benzynowe. Klimę i czułość jej nadmuchu można sobie ustawić w opcjach, więc każdy znajdzie tu idealne rozwiązanie dla siebie. Regulacja kierunku nadmuchu OK - ogólnie bez zastrzeżeń.
~użytkownik v50
Kombi 2.0 TD 136KM 100kW
Póki co nie było problemu z schłodzeniem, czy nagrzaniem auta. Ze schładzaniem jest lepiej, bo klima w dosłownie kilka minut schłodzi do ustawionej temperatury. Na ogrzewanie zimą trzeba poczekać. Taka uroda wolno nagrzewających się silników. Ciężko to uznać za wadę systemu.
~Sebastian
Kombi 2.0 TD 136KM 100kW
Klimatyzacja w upalne dni od razu po odpaleniu auta uruchamiała nawiew na maksimum mimo, że leciało z niego jeszcze gorące powietrze - to trochę irytowało. Po nagrzaniu silnika w zimę ciepło, a w lato przyjemny chłodek, tak że bez problemów.
~VADER
Kombi 2.4 170KM 125kW
W mojej ocenie siła nawiewu mogłaby być większa. Klimatyzacja chodzi dobrze. Auto ma bardzo fajną opcję pozbywania się pary na szybach w kila sekund (dosłownie). Przydatna też jest opcja podgrzewanych lusterek bocznych. Brakuje podgrzewanej przedniej szyby.
~Qna
Kombi 2.0 TD 136KM 100kW
Bardzo, bardzo dobrze działa klimatyzajca. Z ogrzewaniem mam chyba coś nie tak, bo slabo grzeje i nie wiem czemu potrafi mi czasem zaparowac lewa czesc przedniej szyby. Moze samochod ma jakies przejscia, wiec nie wypowiadam sie jednoznacznie.
~Łukasz
Kombi 2.0 145KM 107kW
W zimę grzeje bardzo dobrze 3minuty i przednia szyba która stała w zimę 2tygidnie zamarznięta ok 2cm lodu puściła dla mnie wielki plus latem trochę słabo chłodzi ale możliwe że już końcówka klimy nabije i dam znać jak coś się zmieni
~Przemek
Kombi 1.6 DRIVe 109KM 80kW
Jest jak w aucie wyższej klasy. Klimatyzacja jest bardzo wydajna, ogrzewanie też. Silnik zimą szybko się nagrzewa. W dwóch autach wymieniałem chłodnicę klimatycji, jest zamocowana w sposób wystawiający na uszkodzenia.