Lista ocen Volvo V70 I (103) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 64 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~uprightbassmatt
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Gdyby nie motor to byłoby wzorowo do 110km/h. Powyżej zdecydowanie lepiej wytłumiona była buda 940 kombi, a przecież to był mega kanciak konstrukcyjnie z innej epoki, więc nie wiem o co chodzi. Przy 90-100km/h praktycznie nie słychać silnika (1900 RPM) i minimalny szum opon. Powyżej 110km/h nie jest już tak miło, brak VI biegu daje się we znaki. Opony lato: Nokian H 205/55 R16, kupiłem nowe i są bardzo ciche, zima Dunlop M3 Winter Sport...
~Kaban
Kombi 2.5 20V Turbo 193KM 142kW
Przy równej nawierzchni i prędkości do 100km/h jest cisza. Powyżej tej prędkości, zwłaszcza na autostradzie uszczelki drzwi nie dają sobie rady. Auto jest kanciate i nie radzi sobie z wiatrem. Przy nierównej nawierzchni dodatkowo odzywają się plastiki. Auto jest wykonane z dobrych materiałów, ale ich mocowania są nieprzemyślane i byle dołek zawsze coś się wewnątrz odezwie. To spory minus w tej klasie auta.
~Marek
Kombi 2.0 20V 180KM 132kW
Co prawda słychać roletę i tyną klapę na dziurach, jednak to wszystko co słychać w tym aucie. Na postoju silnik zupełnie niesłyszalny, na początku myślałem że mi gaśnie, podczas gdy wciąż pracował, zawieszenie ciche, delikatne szumy pojawiają się przy prędkościach niedozwolonych w Polsce. Żadne plastiki z przodu nie trzeszczą, mimo tylu lat siedząc tu czuje się jak w klasie Premium.
~Michał
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
I tutaj dam dużego minusa. Czasem żeby nie słychać tego huczącego zawieszenia (i wcale nie ma tam żadnych luzów auto jest od A do Z wyremontowane) i plastików mu wturujących włączam głośniej muzykę. Żeby wytłumić szum z zewnątrz zainwestowałem w maty wygłuszające i wykleiłem nimi wszystkie drzwi i podłogę. Różnica jest mocno odczuwalana - polecam ten zabieg.
~kosmal3006
Kombi 2.0 20V 180KM 132kW
Jest dobrze. Ze względu na soczysty pomruk 5 garów mogło by być nawet i głośniej (jak dla mnie) Podoba mi się to, że lepiej słychać przyjemny dźwięk seryjnego wydechu niż dźwięki silnika i jego osprzętu z komory silnikowej. Podwójne uszczelnienie drzwi - uszczelki wew. - jak we wszytkich autach + zewn. pomiędzy krawędziami drzwi a nadwoziem likwidują świsty i szumy.
~Tommi
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Dzwięki silnika od najmniejszych prędkości docierają do kabiny w umiarkowanych ilościach. Natomiast w miarę wzrostu prędkości rośnie zaskoczenie - do 170km/h jest prawie niezmiennie cicho! Powyżej tej prędkości zaczyna być słychać delikatny świst lusterek i zależnie od opon i nawierzchni - większy lub mniejszy szum tarcia. Daję tutaj 4,5 ale nie ma takiej oceny więc bedzie 4.
~jan
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Moim zdaniem jak na samochód z tamtego okresu jest na prawdę dobrze. Oczywiście bardzo wyrażnie słychać silnik, zwałszcza kiedy samochód stoi w miejscu. Ale to jest stary diesel, więc trochę musi powarczeć. Za to na autostradzie przy 110-120 jest na prawdę dobrze. W trakcie postoju wibracje plastików bywają uciążliwe.
~Krzyś
Kombi 2.0 126KM 93kW
Poniżej 2500 obr/min trzeba wyłączyć radio i nie rozmawiać żeby usłyszeć silnik. W trasie silnika też w sumie za bardzo nie słychać bo poniżej 90 km/h na 5 biegu jeszcze mieścimy się poniżej 2500 obr/min a powyżej wiatr zaczyna być głośniejszy od silnika. Powyżej 120 km/h wiatr może już trochę drażnić ale od tego jest radio ;-)
~Tomek
Kombi 2.3 Turbo 250KM 184kW
Gwiżdżą relingi. Mimo, że podczas jazdy można rozmawiać szeptem, subiektywnie głośniejsze niż niektóre auta podobnej klasy (może dlatego, że przekrój czołowy przypomina czołg). Silnik do 3000 szumi nieco głośniej niż wolnossące, ale powyżej szumi tak samo (do odcięcia przy 6500). Znaczy, nie można sobie "ryknąć"!
~herr_Grom
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Niestety tu mam uwagę - w moim aucie drzwi kierowcy były lekko uszkodzone i przez to generują lekki szum. Dodatkowo, jako że to diesel, jest lekki hałas w kabinie. Jednak po reakcji osób, które ze mną jeżdżą wnioskuję, że nie jest to wcale hałas jako taki, ale przyjemne i usypiające mruczenie ;D