Lista ocen Alfa Romeo 156 I (471) - Silnik

Na liście zabraknie 341 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Muchamario
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Silniczek naprawdę super pracuje, chociaż dałem ocene 4 ze względu na fakt, że w ostatnim czasie zaczeły spadać obroty na postoju np. na światłach, zwłaszcza przy wciśniętym pedale hamulca. Czytałem i na forach jest to czesta przyczyna w tych modelach, jednak w wiekszości przypadków usterkę tę udaje się samemu wyeliminować. Ogólnie ok.
~Grzesiek
Sedan 2.0 JTS 165KM 121kW
Posiadam Alfę Sportswagon, model po faceliftingu 2.0 JTS (bezpośredni wtrysk benzynki). Samochód posiada pełną opcję i prezentuję sie świetnie. Silnik?Szczerze poweim iz nieźle się spisuje...odpowiednia moc, niezły moment obrotowy, bezproblemu można "kręcić" do 7tyś obrotów bezjakichkolwiek skutków ujemnych dla silnika (nie sypnie się napewno :)...
~zakochany
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
silnik pracuje super..136 km z 5 cylindrów. O tym ze to jest disel wiemy tylko na postoju jak stoimy obok,przyspieszenie 9,5 do setki....nie daje tylko 5 gwiazdek bo w nowszych rocznikach podkęcano silniki np zmieniając turbinke.....i w efekcie ostatni model z tej samej pojemności ma już 175 koni....a tyle to ja osiągne może po chipie:)
~Ikar
Sedan 2.0 T.S. 150KM 110kW
Silnik rewelacyjny, wkreca sie szybko.Trzeba sie przyzwyczaic, ze jest to wysokoobrotowiec i powyzej 2 tys musi miec zawsze.Auto posiada instalacje LPG 4 gen. nie odczywam z tego powodu zadnych zmian w pracy tego motoru.Trudno ocenic, kiedy jedzie sie na benzynie , kiedy na gazie.Waznym elementem jest utrzymywanie oleju na wysokim poziomie.
~kkk
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
silnik idealnie pracuje, tylko ta jedynka troche krótka, disle sa lepsze niestety. zuzycie oleju ciagle to samo czyli banka itrowa na ok 5000 km, polecam elfa semi syntetyk, jest tanszy i chyba lepszy do tego wozka ni z np castrol rs, na kórym jezdzilem przez pierwsze 70 000 km. oczywiscie jest o30 %tanszy . jak kto ma kaske , niech bierze castrola,
~Bartosz
Kombi 2.0 T.S. 150KM 110kW
Ten silnik nie ma sobie równych. Kto osiąga 155 km z 2000 cm bez turbo? Tacy "fachowcy" samochodowi jak Niemcy tego nie potrafia. Lepiej się zbiera powyżej 3000 obr, ale i tak jest ogromny zapas mocy, który wystarcza na szybkie poruszanie sie po miescie i sprinty, oraz na szybką jazde w trasie. Rzadko mi sie zdarza, aby mnie ktos wyprzedzał na trasie.
~cudanakiju
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Wspaniały silnik, pracuje po cichutku, ale jak masz ochotę przytemperować gościa w BMW, to Alfa zdecydowanie się do tego nadaje. Można depnąć i cwaniaczek może tylko oglądać błyszczącą końcówkę wydechu, oraz wsłuchiwać się w przyjemny pomruk V6, niestety to największa, ale poza wyglądem, jedyna zaleta tego samochodu.
~marcela
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
ten samochod to totalna porazka same awarie wyienilam swiece przewody wysokiego napiecia pmpe olejowa a teraz okazalo sie ze mam jeszcze do wymiany wał korbowy i panewki koszt wszystkiego to okolo 8000 swiece w podrobkach 540, pompa 1200 przewody 400, wał okolo 4000 i panewki okolo 300 zl plus robocizna masakra!!!!!!
~GooNgan z Łodzi
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Ludzie o jakich wy usterkach mówicie?? ja mam wersje selespeed z ta fają skrzynią biegów...jeśli dbasz o perzeglądy i jeździsz na dobrych olejach to z autem najmniejszego problemu nie ma...moja alficzka ma juz znaczny przebieg ale w ogóle tego sie nie czuje bo o auto trzeba dbać a nie nażekacie tylko że awaryjne...gó**o prawda...
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 I
7,2
11,7
12,4
~Wciąż zachwycony możliwościami Alfy
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Silniczek 1.8, nominalnie 144 KM, po dodaniu spotrowego wydechu moc wzrosła do 151KM. Co tu dużo mówić, poezja. Te 151 KM przy rzełożeniach Alfy powoduje, że niewiele osób jest w stanie mnie dogonić...Świetna moc, świetna elastyczność...PS - delikatny spadek mocy na LPG, ale i tak wciąż jestem barrrrrrrdzo szybki.