Lista ocen Alfa Romeo 156 I (471) - Silnik

Na liście zabraknie 341 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Damian p
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Jeżeli chodzi o awaryjność - piątka. Nie bierze oleju. Natomiast kultura pracy ciągnika. Długi czas nagrzewania silnika,przenosi znaczne wibracje na samochód, głośny na zewnątrz. Odpala jak traktor. Troszke przykopci jak zimny. Zimą temp. chłodnicy nie przekracza nigdy 60 stopni.
~sonnydredman@wp.pl
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Jeżeli chodzi o samą moc i elastycznośc to nie udało mi sie znaleźc mocniejszej 2-litrówki. Nie jedno BMW 2.5i przegoniłem nim ze świateł:P. No i oczywiście ten cudowny dźwiek przy przyspieszaniu. Kosmos powyżej 3 tys.obr. Tylko Alfa potrafi tak grac... Bezapelacyjnie 5+
~gozdziej@gmail.com
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Super moment obr, silnik elastyczny, podobno trzeba dbać i pilnować czasu wszelkich wymianą płynów i elementów które się częściej zużywają, jestem niesamowicie zadowolony z pracy silnika jego mocy i osiągnięć, całkoiscie wystarczy do normalnej i dynamicznej jazdy.
~cubixx
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Powiem tak jeździłem kilkoma samochodami różnych marek ale to co zaoferowała mi Alfa jest nie do opisania naprawde ciężko jest opisać to co sie czuje jak sie wciśnie gaz w podłogę i widzi mijane samochody z prawej strony.BMW nie ma żadnych szans przynajmniej te z podobnym silnikiem:)
~PanAR
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Jestem z tych, którzy kupowali to auto sercem ;) więc powiem tylko, że jest wspaniale (dźwięk, dynamika i... jeszcze raz dźwięk :) Trochę za mała pojemnośc jak na to auto - wyczynów to nim robić nie można, ale i tak na trasie raczej "bryluje" niz ciągnie się w peletonie...
~Waldek156
Sedan 2.5 i V6 24V 190KM 140kW
Jeśli przejedziesz się tym autem masz 90%szans na to, że nigdy już nie będziesz chciał/a/ słuchać innego silnika. Nazywają to wirusem ALFA... Od dźwięku tego silnika bardziej zniewalające może być tylko intymne "dochodzenie" przez piękną dziewczynę. A może nawet nie...(!!!)
~FranekKimono
Sedan 2.0 i 16V T.Spark 155KM 114kW
Silnik bardzo dynamiczny o fajnej charakterystyce pracy, nie miałem z nim jeszcze żadnych problemów. Sam dźwięk silnika mi się podoba, podczas zmiany biegu z 2 na 3 fajnie bulgocze. Oczywiście lubi troszeczkę wypić oleju ale nie ma tragedii.
~Noriaki
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Silnik można ocenić na dobry. Pomimo stosunkowo niewielkiej mocy 105 koni mechanicznych spisuje się całkiem dobrze. Przy wyprzedzaniu pomaga turbina, która wprost "ciągnie" autko do przodu. Do tego jest to dość mało awaryjna jednostka.
~SSHAM
Sedan 1.6 16V T.S. 120KM 88kW
Zbyt słaby na to auto. Z nissanem micrą 55 konną alfa nie miała szans mimo tych 120 koni. Pracowała bardzo ładnie i na benzynie i na gazie nie odczuwałem różnicy podczas jazdy czy poruszałem się na LPG czy na PB ale to zaleta sekwencji za 3000zł :)
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 156 I
7,2
11,7
12,4
~Logun
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Mocna jednostka, ale w wąskim zakresie obrotów. Piękne brzmienie. Wady to słaba elastyczność, poniżej 3000 obrotów nie ma praktycznie mocy, co w sumie nie ma większego znaczenia bo dźwięk i skrzynia skłaniają do wyższego kręcenia silnika.