Lista ocen Alfa Romeo 156 I Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW 1997-2003 (57) - Ergonomia

Na liście zabraknie 130 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~xd
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
W środku całkiem wygodne, choć mnie osobiście w tych skądinąd fajnie wyglądających fotelach po dłuższej trasie boli kość ogonowa. Ładna sylwetka, ten duży spojler bagażnikowy wydaje się może przesadzony, ale trzeba przyznać że b. ładnie uzupełnia całość. Projekt deski rozdzielczej też b. ładny i zarazem całkiem ergonomiczny (może poza przyciskami ukrytymi za kierownicą z lewej strony - jasność podświetlenia i przełącznik mały...
~VVojti (WiTeeZ@gmail.com)
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Wszystko pod ręką. W alfie wszystkie przyciski są rozmieszczone intuicyjnie i wg obowiązujących norm. mam tylko problem z zapamiętaniem które to przeciwmgielne przednie, a które tylne. Wszyskie przyciski i przełączniki działają pewnie, niema żadnych luzów, takie drobnostki decydują o klasie auta!
~teraz już Alfista ;)
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Ergonomia w Alfie?? :D :D Samochód zbudowany wokół kierowcy. Ma dawac przyjemność z jazdy. W tej roli doskonale się sprawdza. Jeśli ktoś szuka salonu i jadłodajni na kółkach, to niech daruje sobie Alfe. Jeśli ktoś kocha samochody, nie bedzie chciał wyjść z niej :)
~ALFISSIMO
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
No w środku może jest ładnie fotele skórzane robia wrazenie.Wiele osób chwali zegary itp. Ale brak praktycznych gadżetów takich jak np. zwykły trzymak na kubek czy butelke.I w mojej wersji brak podłokietnika przydatnego w długich podróżach.
~lisbona
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Wszystko pod ręką, nareszcie znowu mam wysoko radio. W poprzednim samochodzie (Lancia Delta Nuova) z tym był dramat. Oparcia przednich siedzeń mogłyby być odrobinę obszerniejsze (mam trochę masy). Dobrze trzymają na boki.
~dmn
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Deska rozdzielcza jak w sportowym aucie, piękne osobne zegary do prekosciomierza i obrotomierza, i dodatkowe trzy do paliwa, temp. powietrza i zegarka. Wszystko się bardzo ładnie prezentuje.
~grzegorz_1967yahoo.com
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Piękna to nie znaczy ergonomiczna. Przy otwieraniu szyb przednich można sobie zwichnąć łokieć. Do reszty nie mam zastrzeżeń. Tylko pasażerowie tylnej kanapy słysze jak jęczą z bólu.
~ZIBI bat23man@2.pl
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Materiały bardzo dobrze spasowane.Mogły by b trochę lepszej jakości jeśli chodzi o plastiki.Siedzenia i wykończenie obi bardzo przyzwoite.
~wesolatempra@wp.pl
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Wszystko na swoim miejscu, bardzo wygodne, bardzo poręczne. Obsługa bardzo łatwa i instynktowna. Przycisków tylko tyle co trzeba, ani jednego więcej.

Usterki Alfa Romeo 156 I

Alfa Romeo 156 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Maras, a8(at)tenbit.pl
Sedan 1.8 16V T.S. 144KM 106kW
Moim zdaniem wszystko na swoim miejscu. Regulowana czestotliwosc pracy wycieraczek jest super. Mala rzecz, a cieszy :-)
Alfa Romeo 156 I Sedan