Lista ocen Audi 80 B4 (316) - Ergonomia

Na liście zabraknie 746 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jarek
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Tutaj muszę napisać coś co mnie irytowało i to bardzo. Jest to związane z widocznością i ergonomią, chodzi mi o lusterka boczne miałem manualne a tam zamiast normalnej regulacji są dwa pierścienie do ustawienia. Jest to skomplikowane rozwiązanie i nie trafione a w zimę to już całkiem, lusterko łatwo przestawić a ustawić trudno linki się zacinają, z czasem się wszystko sypie a efekt jest taki że ciężko ustawić lusterka co skutkuje złą...
~Punkroc
Avant 2.0 90KM 66kW
Dałem ergonomię tylko \"dobrze\", ponieważ w tym syfie, jaki panuje w moim aucie na podłodze z tyłu [woda, jakieś szpargały, narzędzia] i w bagażniku [butla jest w kole, więc automatycznie zmniejszona pojemnosc bagaznika] - mam nie za dużo miejsca dla jeszcze większej ilości szpargałów. Ale przy wypróżnieniu samochodu [jak to brzmi;] i złożeniu siedzeń, mozna się tam spokojnie w środku wyłożyć w 2-3 osoby i się przespać.
~kacpaa
Sedan 2.0 90KM 66kW
wysokiej klasy materialy, bez tandetnych plastikow. trafilem dodatkowo na 15 letnie auto ktore w ogole nie nosi sladow zuzycia. ogolnie, pomimo dosyc starej stylistyki, klasa wykonczenia wyzsza niz np w VW. stosunkowo malo bajerow, co mi akurat pasuje, ale wszystko w zasiegu reki kierowcy. duzo miejsca i wygodnie za kierownica. przydalaby sie lepsza wentylacja i trzymak do napojow. bagaznik wielgachny, ogolnie super!
~AUDI 80 B4
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
auto z lat 90 teraz mamy 2009. a auto wcale się nie postarzało. Wszystko na swoim miejscu. A wykonanie elementów rewelacja, żadnych trzeszczących plastików, wszystko mięciutkie i eleganckie, jak to AUDI. linia nadwozia do dziś jest super. tylko ładne aluski i czyste auto dalej robi bardzo dobre wrażenie na wszystkich, a co najważniejsze nikogo nie boli jak nim podjedziesz.
~Maciej
Avant 2.0 90KM 66kW
Wszystko na swoim miejscu - może oprócz przełącznika świateł mijania - pomysł na 3 dźwignię przy kierownicy jest nietrafiony. Pomyłką jest też wg mnie regulacja lusterek bocznych za pomocą pokręteł w drzwiach - łatwo jest je przestawić i muszę niewygodnie cofać rękę, aby je ustawić. Jak dla mnie fotele są za bardzo kanapowe i czasem brakuje mi zakresu regulacji.
~koko2koko
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Drugą tak prostą dla użytkownika deskę rodzielczą rzadko się spotyka. Bardzo dobre i przede wszystkim doskonalne wytrzymujące czas materiały. Można szarpać śmiało za uchwyty w drzwiach jak Zachar, a nie będzie najmniejszego odgłosu. Auto ponad 20lat a jadąc po dołach cisza, plastiki ciche jak zaczarowane. Naprawdę jeden z ostatnich takich modeli.
~kruszyna84
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Wszystkie przyciski są praktycznie w jednym miejscu i obsługa kokpitu jest na tyle intuicyjna, że w czasie jazdy nie zwraca się uwagi na kokpit. Duże czytelne zegary nie rażą w oczy. Jedyny mankament dla nowicjuszy, to włącznik świateł, którego trzeba szukać, a znajduje się on przy przełączniku kierunkowskazów, z którymi czasami się myli.
~kriss
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
ergonomia super wszystko pod reka wlacznik swiatel jest jak dla mnie genialnie rozwiazany jedynie co to klamki w drzwiech sa zbyt daleko cofniete do tylu co utrudnia otwieranie drzwi materialy na desce jest miekki w dotyku nic nie trzeszczy na dziurach super fotele przy przebiegu 294000 nie maja przetarc nie sa potargane ani zbyt wysiedziane
~lenin10@op.pl
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Wszystkie przełączniki w zasięgu ręki. Wadą jest to że zegary są płaskie i niema gdzie położyć komórki - w vw jest idealnie. Duży schowek, półka pod kierownicą, półeczka obok haulca ręcznego, mały schowek obok przycisków i przed dźwignią zmiany biegów ( te 2 ostatnie tylko w gorzej wyposarzonych wersjach) umilają jazdę. Duże kieszenie w bocznych drzwiach.
~mateo
Sedan 2.0 90KM 66kW
ergonomia w tym aucie to inny poziom świadomości, wszystko jest tam gdzie powinno być, włączanie świateł, sterowanie panelem ogrzewania czy nawet radiem nie odciąga wzroku kierowcy od drogi, wszystkie czynności można wykonywać intuicyjnie bo wszystko jest pod ręką