Lista ocen Audi A4 B6 (202) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 407 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mat
Cabrio 2.5 V6 TDI 163KM 120kW
Wyciszenie mogę porównać do 4 kabrioletów, którymi miałem przyjemność podróżować. Dwa z nich to typowe roadstery, czyli ma być po spartańsku, głośno i twardo, a więc Alfa Romeo Spider i Mazda MX-5, oba samochody mają \"bezpośredni kontakt z otoczeniem\" czyli wszystko wyraźnie słychać i samochody nie są dobrze wyciszone. Z kolei Renault Megane CC i Peugeot 307CC to auta z \"twardymi\" składanymi dachami, tu jest zauważalnie lepiej jednak...
~lgwozdz
Sedan 1.9 TDI PD 101KM 74kW
Jak na samochód tej klasy (z tym silnikiem) jest doskonale. Do 130hm/h jest dobrze przy 160 hm/h hałas jest uciążliwy. Tyle jeśli chodzi o silnik. Szum powietrza wokół lusterek jest słyszalny od 110km/h ale uciążliwy staje się od 140km/h. Wyciszenie podwozia znakomite. Pomagają przy tym tkaniny w nadkolach eliminujące dźwięki podczas wjeżdżania w kałuże czy przejazdu po kamieniach.
~Marek
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Zimny diesel hałasuje, wibracje przenoszą się na kabinę (ważne właściwe ustawienie silnika na poduszkach). Po rozgrzaniu (kilka minut) jest już OK. Bardzo dobre wyciszenie szumów powietrza i odgłosów zaiweszenia/opon. Żadnego skrzypienia elementów wnętrza, deski rozdzielczej. Słabe odgłosy elementów drzwi w tym egzemplarzu. Klikam "doskonale" w skali dieslowej. ;)
~przemo1024
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Diesel zawsze bedzie dieselem. Silnik slychac, jednak wprost zaskakujace jest wyciszenie przy wyzszych predkosciach. Im szybciej jedziesz tym robi sie ciszej. Slyszalnosc dzwiekow z zewnatrz jest zadowalajaca. Absolutnie nie slychac ani pracy tlumika ani nawet szumu dosc glosnych opon. Wycieszeniem nadwozia jestem zachwycony.
~artur_mi
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Od podłogi głośno, ale to wina kijowych opon. Przy ywższych prędkościach nie ma gwizdów świstów. Osłona silnika ma uwalone uchwyty. Hałasuje przy niższych prędkościach(myslałem, że to dźwięk ze skrzyni, ale znalazłem przyczynę) paski do kabli szybko się urywają i najlepiej drutem złapać.
~Eryk
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Daję 5, bo jeśli chodzi o porównanie z laguną to jest jak niebo, a ziemia - a to przecież kaszlok. Jadąc 220 jest trochę głośno, ale przecież to nie wóz sportowy, żeby tak szaleć. Jadąc 150-180 jest elegancko - pamiętajcie o wyborze opon o odpowiednim indeksie głośności, żeby potem nie marudzić
~Tito
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Bardzo przyzwoite, mimo że Diesel jest w miarę cicho. Przy większych prędkościach powyżej 130 km robi się już dość głośno i to mi przeszkadza. W benzynie pewnie jest bajecznie cicho przy tym wyciszeniu. Ale biorąc pod uwagę auta z tego rocznika to jeden z lepiej wyciszonych aut.
~Maciek-m83
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Wydaje mi się że W 407 mogło być delikatnie lepiej ale tutaj i tak jest super jak na diesla,jeździłem innymi autami np 307 mojej mamy i jest dużo gorzej,również nowy leon wypada słabiej,passat też głośniejszy,mazda 6 też, volvo s60 też.Ogólnie jest bardzo dobrze.
~Adam
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Pomimo że to diesel i ma już 6 lat, porównywaliśmy z kolegi nową Skodą Octavia też w dieslu. Przy 130 tam już musisz znacznie podnieść głos aby gadać. W moim audi dopiero przy 180km słychać głośniej pęd powietrza. Poprostu buda audi jest bardzo opływowa.
~mamut
Avant 3.0 quattro 220KM 162kW
Przy większy prędkościach słychać tylko szum wiatru i opon. System BOSE daje prawdziwą satysfakcje ze słuchania muzyki, aczkolwiek przez pierwszy miesiąc użytkowania słuchałem tylko silnika. Powyżej 3500 obrotów gra jak prawdziwa orkiestra symfoniczna.