Lista ocen BMW Seria 3 E36 Coupe 318 is 140KM 103kW 1992-1999 (30) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mario
Coupe 318 is 140KM 103kW
Nigdy nie haczy i wchodzi z lekkim oporem. Zestopniowana jest dość krótko, co predysponuje ją do przyspieszania. Do szybkiej autostradowej jazdy przydałby się jeszcze jeden nadbieg bo na piątce przy 100km/h jest już ok 2800rpm. Działa podobnie komfortowo jak w Alfie 156 - biegi można zmieniać z ręką na podłokietniku. Rewelacja. Jedynie w nerwowej sytuacji kilka razy wrzuciłem R zamiast jedynki, ale to bardziej wina moja, niż skrzyni
~Konus0
Coupe 318 is 140KM 103kW
Tu trochę gorzej. Przy szybkiej zmianie biegów 2 i 3 bieg lubi zachrupać. Nie wiem czym jest to spowodowane, prawdopodobnie niemałym przebiegiem, na liczniku jest 300tys a nie wiadomo ile naprawdę :) ostatni model mający czystą mechanikę, bez wszechogarniającej elektroniki.
~turek737@wp.pl
Coupe 318 is 140KM 103kW
Jeżeli chodzi o skrzynie to biegi wchodzą pewnie ale trzeba się przyzwyczaić bo skrzynia w mojej ocenie różni się od innych samochodów jak np opel vectra. Bardziej czuje się ,że bieg wskoczył (ciężko to opisać ale jak się ktoś przejedzie to zrozumie).
~Joshi
Coupe 318 is 140KM 103kW
Wszystkie biegi idealnie, jak w masło, jedynie wsteczny baaaaaaardzo ciężko mi się wrzuca, czasami dwoma rękoma, ale to indywidualny problem, w innych E36 jest ok. Poprzedni właściciele zaniedbali skrzynię, stąd problem z "R" w mojej Buni :(
~szwedu
Coupe 318 is 140KM 103kW
Precyzyjna ,nie da się pomylić z wrzucaniem biegu , sztywna nie gumowa jak we fiatach. Moja ma zajechany reduktor drugiego biegu jak to mechanik określił i przez to zimą potrafi mi 2 bieg wyskakiwać na zimnym oleju.
~menel_m
Coupe 318 is 140KM 103kW
Nic dodac nic ujac jesli chodzi o precyzje i latwosc zmiany biegów. połozenie galki jest po prostu genialne!!! jedyny mały minus to brak 6 biegu(przydalby sie w trasie) ale w tamtych latach niestety nie było takiej mozliwosci:)
~tomtom
Coupe 318 is 140KM 103kW
Dziala. Biegi zapina sie lepiej niz we wszystkich innych autach ktorymi jezdzilem (glownie stare samochody), jednak nie powiem ze idealnie.
~xxx
Coupe 318 is 140KM 103kW
perfekcyjna jak w każdym bmw którym jeździłem skrzynia to chyba jeden z największych plusów bmw
~przemek24plus@onet.eu
Coupe 318 is 140KM 103kW
W zasadzie nie mam zastrzeżeń, ale na zimnej skrzyni ciężko wskakuje jedynka...pozatym nic dodać nic ująć...
~Paweł Szadkowski, dakota@ho.pl tel. 502741258
Coupe 318 is 140KM 103kW
Skrzynia biegów - ręczna - jak to w BMW doskonała. Równa praca, biegi wchodzą płynnie i lekko. Marzenie.
BMW Seria 3 E36 Coupe