Lista ocen BMW Seria 3 E36 (517) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 715 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~baskont@gmail.com
Sedan 318 i 115KM 85kW
Na początku było wszystko dobrze. Jednak z czasem zaczęły się wycieki oleju ze skrzyni których nie widać gołym okiem. Skrzynia zaczęła sie psuć. Wymieniłem oleje ale to nic nie pomogło. Padł wysprzęglik co z kolei doprowadziło do awarii sprzęgła. W sumie za wszystko zapłaciłem 1500 zł - w ciągu trzech lat na samą skrzynię - Tragedia! Często żałowałem że nie kupiłem auta z automatem. Jeździłem starszymi autami (wcześniej Opel Astra F w dieslu)...
~Nomad
Coupe 323 i 2.5 170KM 125kW
Skrzynia jest sprzęgnięta razem z short shift-erem, rewelacyjna zmiana biegów, niesamowita precyzja oraz wytrzymałość na agresywną jazdę. Biegi wchodzą z miłym oporem, masz pewność, że zawsze jest ten bieg który chcesz. Pomimo dość częstego wykorzystywania tylnego napędu do tego do czego służy skrzynia nie zaczyna się buntować. Przepinki z 1 na 2 i z 2 na 3 z zrywaniem trakcji to dla niej pestka. Przy 283tkm wymieniłem oryginalne sprzęgło...
~kelto
Sedan 318 i 115KM 85kW
Przełożenia dobrze dobrane do mocy. Krótko na 2. Auto bardzo elastyczne. Od 30km/h na trojce 50 na czwórce i 70 na 5 bez problemu. Oleju wchodzi 1,1 litra czerwony jak w ukl. wspomagania, żadnych podkładek, śruby stożkowe. Na zimno trochę gorzej pracuje 1 nka. Jestem świeżo po wymianie kpl. Sprzęgła - sachs 340 zł. Żadnych dwumasow i innych ulepszaczy.
~Dawid
Touring 320 i 150KM 110kW
Skrzynia jest ok, przełożenia nie są ani za długie ani za krótkie, jest precyzyjna aczkolwiek są marki gdzie skrzynia jest precyzyjniejsza, nie mniej jednak zdarzało mi się prowadzić kilka egzemplarzy E46 i nie wiem czy miałem pecha ale przełożenia w tym aucie były fatalne (w każdym egzemplarzu wyrobiony wybierak i w każdej wielka trudność by z dwójki wrzucić trójkę a nie piątke) w E36 takich problemów nie ma, wszystko pracuje sprawnie.
~Mario
Coupe 318 is 140KM 103kW
Nigdy nie haczy i wchodzi z lekkim oporem. Zestopniowana jest dość krótko, co predysponuje ją do przyspieszania. Do szybkiej autostradowej jazdy przydałby się jeszcze jeden nadbieg bo na piątce przy 100km/h jest już ok 2800rpm. Działa podobnie komfortowo jak w Alfie 156 - biegi można zmieniać z ręką na podłokietniku. Rewelacja. Jedynie w nerwowej sytuacji kilka razy wrzuciłem R zamiast jedynki, ale to bardziej wina moja, niż skrzyni
~Sendra
Compact 316 i 102KM 75kW
Jako ze samochody BMW maja nieco sportowy charakter skrzynia wymaga poslugiwania sie meska pewna reka, biegi wchodza jak nalezy ale trzeba je wrzucac pewnie i uzywajac nieco sily. Osobisice lubie ten opor, nie lubie skrzyni w ktorej lewarek wchodzi jak w maslo :) Skrzynia musi dac czuc kiedy sie zazebia, bardzo fajna, jesli posluguja sie nia niechlujnie mozna zazgrzytac zebami przekladni, a to zawsze boli :)
~Trzeźwo_myślący
Coupe 328 i 193KM 142kW
Jak dla mnie skrzynia działa zbyt \"twardo\" i nie ma to nic wspólnego ze sportowym charakterem samochodu. Pomimo wymiany wszystkich elementów ruchomych (koszt zakupu w serwisie mieści się w 200zł) i wymiany oleju działanie skrzyni nie poprawiło się. Jechałem też kilkoma innymi E36 i jest to samo. Biorąc pod uwagę, że te same skrzynie wkładano do E39 oraz E46, to moja ocena to \"3\".
~domin
Sedan 320 i 150KM 110kW
Skrzynia chodzi precyzyjnie, biegi wchodzą ładnie, krótkie ruchy lewarkiem. Troszkę dłuższe mogły by być przełożenia, na drugim biegu przy 90 koniec, 3 do 140. Na piątce jadąc 130 - 140 mamy 3500 obr/min. Mogło by być mniej bo odbiera to trochę komfortu jazdy na trasie. Co prawda można zmienić dyfer na inne przełożenie i problem znika ale w org trochę to denerwuje.
~counterweight
Compact 316 i 102KM 75kW
Biegi wchodzą bardzo dobrze, można doskonale wyczuć skrzynię biegów już po chwili. Jedyna przygoda, jaką z nią miałem, to zerwany przegubik wybieraka (auto zostało na wbitym 3 biegu i nie można było go zmienić) jednak łącznik do wyrwania na każdym szrocie i już na drugi dzień było po awarii. Piąty bieg dosyć długi, dzięki czemu w trasie obroty nie są aż tak wysokie.
~krystiandlugi21@op,pl
Coupe 320 i 150KM 110kW
Skrzynia biegów 5 biegowa, jak dotąd nic jej sie nie stało, przez 2 lata posiadania auta, nawet zgrzytnięcia nie usłyszałem, biegi wchodza jak w masełko, przełożenie wyśmienite, nawet na mrozach, sprzęgło łapie u samej góry, w porównaniu do auta kuzyna a jest nim niss ki prinera p11 2.0 z chyba 98r, sprowadzony z niemiec, już sprzęgło poleciało i masa innych usterek.