Lista ocen BMW Seria 3 E36 (457) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 776 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Coupe 328 i 193KM 142kW
Jak w każdym aucie ze stażem prawie 20-letnim zdażają się usterki, jednak koszty naprawy nie są duże. Przykladowo, szwankował centralny zamek drzwi pasażera- czasami nie zamykał, bądź nie otwierał. Wymiana siłownka rozwiązała problem, koszt używki: 10 zł. W dużej mierze, drobne usterki można naprawić samemu, nawet jak się nie jest mechanikiem.
~heroes778@poczta.onet.pl
Sedan 318 is 140KM 103kW
Uważam, że na tyle kilometrów co przejechałem samochód spisuje się dobrze. Większość posiadaczy samochodów tej marki narzekają na elektrykę szyb, lusterek. Ja u siebie nic takiego nie zauważyłem. Do dzisiaj każda szyba działa (wraz z szyberdachem). Raz tylko zapiekł mi się zamek od bagażnika ale wtedy pomogło wykręcenie go i użycie oleju WD40.
~Bartłomiej
Sedan 318 tds 90KM 66kW
Nie wszystkie elementy auta są niezawodne, a najgorsze usterki to wlaśnie drobiazgi, jak np. nie chciały wyłączać mi się wycieraczki - uszkodzony sterownik; Nie działa ABS - uszkodzony czujnik; nie przyspiesza - zabrudzony EGR; Nie zapala kieda paliwa jest mniej niż 1/4 w zbiorniku - uszkodzona pompa paliwa. Drobne ale bardzo uciążliwe są takie usterki.
~kodir
Sedan 320 i 150KM 110kW
Jak tylko kupiłem to nie działał nawiew na pozycji 1,2. 3,4 wporzo, koszt używanego rezystora nawiewu to 30 zł - sam sobie wymieniłem a więc drobnostka, u mnie pojawił się mały problem z prawą prowadnicą szyby drzwi ale to jest także do poprawienia we własnym zakresie,dodatkowo coś jest nie teges z prawym tylnim stopem (coś żarówka nie styka dobrze?)
~counterweight
Compact 316 i 102KM 75kW
Samochód czasem sprawia jakieś drobne usterki, które jednak nie unieruchamiają go, ale są dosyć irytujące, jak na przykład elektryczna szyba wypadająca z prowadnic (mnie przydarzyło się to akurat w ulewny dzień), wkład lusterka wypadł z zatrzasków przy zamknięciu drzwi, lub wcześniej wspomniane urwanie się wybieraka przy skrzyni.
~binladen999@interia.pl
Coupe 316 i 102KM 75kW
Od momentu zakupu zawiódł centralny zamek, ma problemy z drzwiami pasażera. Poza tym padła poduszka pod silnikiem i czasem bendiks zaświruje, ale to może trafić się każdej bryce w tym wieku. Czasem coś w środku odpadnie, czasem się poluzuje, ale winić za to należałoby poprzednich właścicieli, a nie inżynierów BMW.
~luk
Sedan 325 td 115KM 85kW
ma już swoje lata i co jakiś czas coś tam się urwie coś zgaśnie ale nie jest to upierdliwe wiele rzeczy można zrobić samemu, wiem że moje było naprawiane powypadkowo i nie dziwią delikatne ogniska rdzy ale jak na swoje lata prezentuje się dobrze. po prostu czuje że to jest pewny samochód. pilnuję regularnie serwisu
~pawelpiasta@o2.pl
Sedan 318 i 113KM 83kW
Psuje się wszystko co elektryczne czyli: klimatyzacja, regulacja prędkości wentylatora, regulacja świateł, centralny zamek, elektryczne szyby itp. Wadą tego modelu jest psujący się mechanizm opuszczania przednich szyb w drzwiach. Szybko zużywają się elementy zawieszenia, szczególnie tylnego które posiada po 3 wahacze.
~e_36_chervony
Sedan 318 i 113KM 83kW
Elektryki specjalnie nie ma, wiec nie ma co sie psuc. Centralny zamek raz padl i szyberdach. Dosyc czeste sa wymiany elementow zawieszenia, lozysk itp. Lekko sie poci ale wyciekow oleju nie ma widocznych. W sumie przeglady w ASO ograniczaja sie do podstawowych, obowiazkowych wymian+to co na poczatku napisalem.
~markoaza
Sedan 320 i 150KM 110kW
Tapicerka a szczególnie boczki to tragedia - puszczają nity plastikowe boczków drzwi co powoduje odklejanie się wewnętrznej części boczków (Ci którzy mają e36 wiedzą o co chodzi :)), brak uchwytu na kubek czy butelkę, częste problemy z elektrycznymi szybami, nagrzewnicami które potrafią puszczać pły wewnątrz kabiny