Lista ocen BMW Seria 3 E36 (561) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 672 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartłomiej
Sedan 318 tds 90KM 66kW
Zużycie paliwa w miescie miesci sie na poziomie do 7.5 litra. - trasa można zejść spokojnie poniżej 6 litrów. spalanie jest również uwarunkowane obciążeniem samochodu oraz oponami jakie mamy założone. Przeglądy robie sobie sam więc nic mnie nie kosztują, a jeżeli chodzi o koszty napraw to tu już jest troche gorzej. Oryginalne czesci sa drogie a tanie zamienniki nie zawsze spisują się jak należy.
~kodir
Sedan 320 i 150KM 110kW
Ja jestem zadowolony, jeżdzę na LPG, wszystko zależy od tego jak się jeździ ale ogólnie jest ok. W trasie LPG pali 10-10,5 LPG jadąc w przedziale 130-150 kmh, jadąc w przedziale 150-190 i z małym cyklem miejskim (\"gierkówka\" :) -częstochowa-\"gierkówla\"-sosnowiec) spalanie mieści się w granicach 12-12,5L. Dużo rzeczy da się zrobic samemu, nawet jeżeli chodzi o mechanike więc jest wporzo.
~Krzysiek
Sedan 316 i 102KM 75kW
Tym silnikiem mozna pojechać oszczednie przy delikatnym obchodzeniu sie z pedałem gazu.Narazie nic mi sie w tym aucie nie zepsuło.Jest to bardzo solidne auto mimo swojego wieku w bardzo dobrym stanie wizualnym jak i technicznym.Przegląd w moim BMW to wymiana w pore oleju,filtrów i wszystkich płynów.Dzięki LPG jest jeszcze oszczedniejszy i wcale nie odbija sie to na silniku.Mocny i bezawaryjny silnik.
~Pilot
Sedan 325 td 115KM 85kW
No cóż podam to w dośc prosty sposób.Miasto-8l.Trasa- 6l (ale miałem już wynik 11l). Ogólnie najwyższe jakie miałem to 12l w mieście przy ostrej jeździe.To że TD (lub nawet mocniejszy TDS) może spalić 15-16 litrów prosze włożyć miedzy bajki.Chyba ktoś miał poprostu uszkodzony silnik (o co nietrudno w TDS, rzadziej w TD).Szanowanie auta i regularne wymiany i przeglądy uchronią portfel przed "zagładą".
~bq, mazurbq@poczta.onet.pl
Sedan 320 i 150KM 110kW
Tanie w eksploatacji to autko nie jest, ale nieprawdziwe są opinie ze do BMW są dużo droższe części. Wymiany oleju w silniku są kosztowne - wchodzi aż 7 litrów! Sporo, ale to cena za posiadanie rzędowej szóstki. Zużycie paliwa też mogłoby być mniejsze. Nie opłaca się jeździć przesadnie oszczędnie bo przy agresywniejszej jeździe nie pali na tyle więcej żeby psuć sobie przyjemność z jazdy.
~BMW-Freak
Coupe 328 i 193KM 142kW
Tu wlasnie nie rozumie kolegi Szymona, ktory sie wczesniej wpisal...moja Beemcia spalila najwiecej jakies 14 l...ale wtedy juz naprawde jechalem z "nozem miedzy zebami" , wszystkie biegi wyciskalem do konca. Powiem tak,jadac po miescie spala jakies 11l , na trasie jadac ok 160km/godz wezmie niecale 10l powaga!!!!! Ma wtedy niecale 4 tys obrotow (takim silnikiem sie wtedy po autostradzie buja)
~Jerry
Sedan 325 i 192KM 141kW
Części do BMW tanie nie są lecz z drugiej strony samochód jeżeli jest zadbany nie musimy się martić o jego awaryjność . Kupujesz e36 ? Nie oszczędzaj na częściach. tarcze + klocki na przód wydatek rzędu 700 zł. Wymiana oleju 5W40 + filtry 350 zł Cenny elementów zawiesznie są w normie, jakieś drążki , końcówki , tuleje mieszczą się w kilkudziesięci złotych.
~Krzysztof
Touring 318 i 115KM 85kW
Co tu dużo pisać.Bardzo małe.Ja swoje E36 odkupiłem od kolegi z pracy.Zanim mi je sprzedał serwisowałem mu.Wymieniłem:wszystkie tarcze hamulcowe ATE.Klocki hamulcowe wszystkie ATE.Przewody elastyczne hamulcowe ATE.Całe zawieszenie przednie złożyłem na MOOG(końcówki drążków,wachacze,łączniki stabilizatorów.Olej w silniku,wszystkie filtry(MANN). Świece NGK.Koszt to około 1,8zł.
~robertpawelcegla@wp.pl
Compact 316 i 102KM 75kW
Ceny napraw: Ta seria ogólnie dysponuje stosunkowo dużą ilością zamienników części i nie należą do specjalnie drogich. Zużycie paliwa przeciętne. Zależy od \"ciężkości stopy\". Przy \"ultra-eco\" jeździe to spalił mi 5.9 l/100km. W mieście jak są korki i dużo świateł czerwonych nawet 9/10 litrów spali. Na autostradzie butując mu ciągle 130-150 km/h to ok 7,5/8 l/100km
~moteq
Compact 323 ti 170KM 125kW
Pali sporo jak takie male auto, ale nie ma tragedi. Ceny czesci eksploatacyjnych sa na akceptowalnym poziome, zreszta niewiele trzeba wymieniac. Spalanie: jak to w bmw na autostradzie do 160km/h da sie zmiescic w ok 11l ale jak pocisniemy 200 albo wiecej zje 18l. Mi srednio wychodzi 10.5. Na trasie da sie zjesc nizej ale niech nikt nie liczy ze bedzie mniej niz 9l/100km