Lista ocen BMW Seria 3 E46 (541) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 491 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jkowals@wp.pl
Touring 320 d 150KM 110kW
Jak to w BMW - wielowahaczwe ale niezawodne zawieszenie tylne. Sportowa geometria zawiszenia. Wywazenie 50/50%. Idealne prowadzenie. Tylny naped....cos pieknego. Fantastyczny DSC ale niestety nie mozna go wylaczyc w 100%. Chos przy dieslu moze nie jest to wada.. przeciez to nie M3.
~Wojciech M
Sedan 2.0 320d 150KM 110kW
Komfortowe ale podatne na uszkodzenia. Raz na 100tys łączniki stabilizatorów, możliwe wybite sforznie, trzeba wymieniać całe wahacze, koszty wysokie niestety, sprężyny z tyłu lubią pękać na ostatnim zwoju, amortyzatory za to 85proc sprawności po 16 latach.
~Krakus 2
Touring 318 d 115KM 85kW
dyfer mi wyje. Czas po używkach poszukać-koszt w okolicy 300-400 zł. Amory SASCH nie wytrzymały jednego roku- lipę chyba zaczęli produkować bo wcześniej wytrzymywały o niebo dłużej. Zawieszenie po 40 tys rozlatuje się. To już nie ta jakość części...
~Szczurson
Sedan 2.0 320i 150KM 110kW
Zaleta BMW. Świetne wyważenie i zawieszenie sprawiają, że jazda tym autem to sama przyjemność. Pojazd rewelacyjnie trzyma się drogi, a dzięki napędowi na tył pokonywanie zakrętów wywołuje uśmiech na twarzy, bo nie trzeba się martwić, że nam przód wyniesie.
~Demboll
Touring 320 d 150KM 110kW
świetnie trzyma się na zakrętach i wszystkie systemy stabilizacji i kontroli działają rewelacyjnie również w zimie. Po roku na przeglądzie wyszło delikatne pukanie na przekładni. Jeszce nie robiłem ale prawdopodobnie można to wyregulować.
~Szymon
Coupe 328 Ci 193KM 142kW
Niezależne zawieszenie, lekkie aluminiowe wahacze i świetnie zestrojone amortyzatory sprawiają że samochód nie ustępuje ani trochę nowszym konstrukcjom. Jazda po ostrych łukach to czysta przyjemność. Układ hamulcowy jest co najmniej wystarczający.
~payne95
Sedan 1.9 316 i 105KM 77kW
Prowadzi się bardzo dobrze, stabilnie, znakomicie trzyma się drogi. Niejednokrotnie udawało mi się wchodzić w zakręty po 150km/h, nawet gdy zdarzało mi się pokonywać te same zakręty innymi autami (Almera chociażby) i lekki pocik na czole był przy 120km/h.
~gregorweber
Sedan 1.9 316 i 105KM 77kW
No cóż, jeśli chodzi o układ jezdny... Auto przyklejone do drogi choć tylko na równej nawierzchni, na koleinach jest już gorzej. Przód nisko osadzony, tył podniesiony dodaje sztywności choć właśnie na nierównościach lubi trząść właśnie nim.
~Sierman
Sedan 2.5 325iX 192KM 141kW
Prowadzenie super. W zakrętach z napędem na 4 koła jedzie jak po torach. Po dodaniu gazu w zakręcie ładnie auto wyciąga. Zima z tym napędem to bajka, tylko trzeba jedno wiedzieć , auto w zimie bardzo fajnie się rozpędza ale Hamuje jak każde inne:)
~Wampyr
Touring 330 d 184KM 135kW
na 225/45/17 jedzie jak po sznurku, nie slyszalem jeszcze żeby nawet piszczały opony, w zakrętach nie przechyla. najlepiej czuć precyzje w górach na częstych zakretach - czuć jak auto pchają tylne koła a całość jedzie tam gdzie chcemy - extra