Lista ocen Dacia Duster II (138) - Silnik

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ksawery
SUV Facelifting 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Jak na 100km w gazie to jestem zadowolony. Przesiadłem się z focusa 1.6 125km i Duster jeździ lepiej. Nie ważne czy po płaskim czy pod górę ciągnie zawsze i na każdym biegu.
~tnt
SUV 1.5 Blue dCi 115KM 85kW
Silnik OK aczkolwiek wyczuwlana Turbodziura. Mankament - redukcja mocy gdy temp. akumulatora jest ponizej 15 st C. W miare oszczedny. Wymiana filtra oleju tylko dla warsztatu....
~Mm
SUV 1.6 SCe LPG 115KM 85kW
Wolnossaca trwała jednostka Nissana z łańcuchem rozrządu, bardzo szybko osiąga temperaturę, przyzwoite spalanie, dynamika na poziomie innych pojazdow klasy C z 1.6 mpi
~pprzemo1
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Trochę mało mocy, silnik dobrze się kręci. Generalnie fajny. (-) Zbyt wolno obniża obroty po wciśnięciu sprzęgła. Problem znany na forach. Podobno pomaga wymiana softu.
~PAblo
SUV Facelifting 1.3 TCe 150KM 110kW
Zdecydowanie najlepsza strona tego samochodu czuć te 150 km szybko się zbiera z każdego biegu czuć moc do 140 bez żadnej zadyszki szybciej narazie nie jechałem
~Adam
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
do 60km/h idzie jak złoto, do 100km/h spokojnie się wyprzedza, powyżej tego silnikowi brakuje elastyczności. Jak na pojemność 1.0 i 3 cylindry to super wyniki.
~Dusterofan
SUV Facelifting 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Niezła dynamika. Lepsza niż w poprzednio posiadanym wolnossącym 1,6. Łatwo wkręca się na obroty, ale praca jest jakby nieco nerwowa. Trochę brakuje płynności.
~Marcin
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Jeżeli chodzi o moc, moment obrotowy i kulture pracy to silnik jest ok. Niestety jest też dość awaryjny, jak opisałem to w opisie ogólnym auta.
~DBCS
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
Brakuje mocy ale konstrukcyjnie b. prosty. Do naszego użytkowania wystarczający. Średnie spalanie ok. 7,5 l/100, w zimie w okolicach 8,5 - 9 l/100.
Dziennik kosztów dla Dacia Duster II
7,9
8,2
~marcopolo.17
SUV 1.6 SCe 115KM 85kW
jest w sumie ok pracuje dobrze ale mógł być trochę mocniejszy ,punkty zbiera w praktyce za to że jest prosty , sprawdzony i bezawaryjny.