Lista ocen Daewoo Matiz (546) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 719 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacek - Krakowiak
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Żarówki - oświetlenie kabiny, światła pozycyjne. Po 110 tys. km trzecie światło stopu. Po 2 tys. km zaczął siłownik klapy trzeszczeć i skrzypieć niesamowicie - wymienili na gwarancji i jest OK. Przekrzywienie fotela kierowcy - po 115 tys. km oparcie fotela kierowcy przekrzywiło się w prawo - można dociągnąć na śrubie, ale po pewnym czasie skręca się ponownie - jeszcze nie rozwiązałem tego problemu.
~Michał D.
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Generalnie jedyny mankament na jaki naley zwrócić uwagę to mocowanie linki sprzęgła. Jest ona przymocowana do pedału za pomocą haka i oczka. Zdarzyło mi się dwukrotnie podczas nagłej reakcji zaczepić nogą o pedał przez co podniósł się on do góry a linka spadła. Dalsza jazda wymaga założenia linki co na szczęście nie jest wielkim problemem lecz trzeba się nieco nawyginać pod kolumną kierownicy :)
~wk@lubliniec.win.pl
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Do 20000 km problemy z akumulatorem. Jak się okazało spowodowane niewłaściwą instalacją alarmu samochodowego. Alarm został zainstalowany przez autoryzowany serwis. Po wymianie akumulatora i usprawnieniu alarmu brak uwag. Generalnie biada temu, kto zostawi samochód z wyłaczonym silnikiem i właczonymi światłami nawet na krótki okres czasu...nie obejdzie się bez pomocy innego akumulatora!
~miluś
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Nigdy mnie nie zawiódł. Fabryczny akumulator miałem przez blisko 5 lat. w -30 stopniowym mrozie odpala za pierwszym kopnięciem. Są drobne usterki, po tylu latach jazdy po naszych dziurach trochę się rozdygotał i coś się tam "telepie" to tu to tam. Szybko odpadło czarne malowanie lustererek, rdzewieją prowadnice przednich foteli, klekotanie schowka, przepalanie żarówek.
~Maciek
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Aby zamknac schowek przed pasazerem trzeba nim pozadnie trzasnac, pozatym juz wewnatrz prawie wszystko dzwoni...no i przez ostatnie 10000 czy 15000 nie dzialalo mi podswietlenie regulacji nawiewu, ostatnio wpadlem w jakas dziure i znow dzial. Rozregulowal sie takze czujnik swiatel stopu (ja wciskalem a one sie nie swiecily). Uchwyt mocujacy lumik tez prawie przegnil.
~Marko
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Ten samochód jest bezawaryjny, jedyne co mnie spotkało po 7 latach i 118.000km to konieczność przyspawania rury wydechu i wymiana linki sprzęgła na nową - wszystko z uwagi na rdzę, co jednak przy 11 letnim aucie ma prawo się zdarzyć. Jedyny minus to zdarzające się usterki kontrolki rezerwy paliwa - ale w matizach to standard. Żyję bez tego już kilka lat :)
~ROBIN
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
W trasie zawiół mnie tylko raz przez uszczelkę kolektora chłodnicy której uszkodzenie wyeliminowało możliwość dalszej jazdy. Ciągłe ubytki płynku z chłodnicy, polecam często sprawdzać, odlatujące pasy bezpieczeństwa, odlatujące uchwyty klamek, trzeszczący schowek, Słabe tłumiki...uwaga na zawieszenie rury wydechowej - często może odpaść.
~Bart
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Jak to w siedmioletnuim aucie. Naturalne zuzycie sprzegla nie dziwi, choc byly male problemy z linkami skrzyni biegow. Trzeba bylo je wymienic, choc naprawa nei byla droga. Male klopoty z przednimi tarczami hamulcowymi - nagar gromadzący sie na nich powodowal tarcie i nieprzyjemne odglosy - pomoglo szlifowanie tarcz choc problem potem kilkarkotnie powracal.
~raz
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
W zasadzie nic się nie działo oprócz zablokowania się skrzyni biegów i wymianie przewodów WN dwa razy. Od jakichś 8 tysięcy słyszę rytmiczne stukanie w prawym tylnym kole, niestety mechanicy nic nie widzą i nie słyszą - a byłem z tym u nich już 3 razy. Fakt jest taki że akurat kiedy jechałem z mechanikiem stukania nie było - takie to złośliwe :)
Dziennik kosztów dla Daewoo Matiz
6,6
7,7
~patryk_pawłowski
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Problemów wielkich z tym nie ma. Jednak Matiz potrafi niemile zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Większość to są ''kaprysy'', drobne usterki, które można naprawić samemu, w krótkim czasie i za małe pieniądze. Zdarza się nawet, gdy auto swoje odstanie, to gdy wrócimy, sam się naprawi i to nie jest żart!