Lista ocen Daewoo Matiz (546) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 719 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Nie chcem ale muszem.
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Nie psują się żadne drobiazgi. Auto ma elszyby i central.zamek. Żadnej awari. Ale... Wadą jest brak kontrolki świateł oraz brak automatu wyłaczającego światła mijania po wył. silnika efektem są zadowoleni sprzedawcy akumulatorów. Ja zarżnąłem juz 2 w ten sposób. A to nie mały koszt.
~Kami
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
sądzę, że matiz jest autkiem niezawodnym, jedyna niespodzianka to rozladowany akumulator, który lubi się odmówić posłuszeństwa zwłaszcza przy jeżdzie na krótkich odcinkach no i przy stale włączonych światłach> Dobrze że jest mały i lekki - zawsze ktoś popchnie:)
~mojeautko
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
pompka spryskiwaczy - padła na tyle po 15 000 km. przód leje, tył nie. żeby naprawić trzeba wymienić całość. Po 24 000 coś się dzieje z centralnym zamkiem. Po otwarciu od wewnątrz nie można zamknąć drzwi ręcznie. Trzeba wcisnąć i wyjąć zatrzask i dopiero się zamyka.
~Wi_Sanok
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
6 lat użytkowania zepsuły się bądź wymieniałem: wycieraczki, klocki hamulcowe, amortyzatory, końcówki drążków, akumulator, przewody + świece... a więc same drobiazgi. Po 185 000 km, zaczął popuszczać olej ale po wymianie na mineralny... się uszczelnił.
~mariobros
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Auto ma 8 lat, mechanik po przeglądze określił je krótko "Nie mam się czego przyczepić." Oczywiście, nieco trzeba przy nim pochodzić, głównie są to jednak rzeczy eksploatacyjne (klocki hamulcowe, łożysko tylne, silniczek podnośnika szyby od strony kierowcy).
~Seba
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Jak to koreańskie auto.Zardzewiała tylna wycieraczka,rdzewiejace mocowania foteli,awaria centralnego zamka zimą czasem się zacina,uszczelka pod klawiaturą przy 60 tyś km zaczeła się pocić.Awaria silnika krokowego (brak wolnych obrotów silnik gasł)
~niki
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Powiedzmy sobie szczerze!! Ja nie mogę wyjść z podziwu dla tego auta jeżeli chodzi o niezawodność no porostu nic :O Mam jeszcze dwa samochody w domu znacznie lepszych marek i jeżeli chodzi o niezawodność mogą pomarzyć żeby mieć taka jak Matiz :)
~Karamba
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Trudno mówić o jakiś wadach fabrycznych - raz tylko było jakieś zwarcie i wiatraczek chłodnicy włączał się zaraz po odpaleniu samochodu. A tak to wymieniałem tylko klocki hamulcowe, olej itp. - normalne rzeczy jak w każdym samochodzie.
~Koperschuler
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Z drobiazgów przez trzy lata: 1. pękł wężyk doprowadzający płyn do wycieraczki tylej szyby, 2. po miesięcznym zimowym postoju zapiekły się hamulce, 3. spalił się bezpiecznik sygnalizujący włączenie świateł mijania.
~Volfodzio
Hatchback 5d 0.8 i 51KM 38kW
Przeciętnie, głównie z winy rdzy, a to coś się ułamie, a to coś zostanie zjedzone. Najbardziej irytujące są pękające plastikowe zatrzaski/zapinki itd. widocznie ich termin przydatności minął wraz z opuszczeniem Korei.