Lista ocen Fiat Croma II (125) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 87 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bełik
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Bardzo fajnie że ma 6 biegów. Lecz sprawa jest taka że żeby nie mieć problemu z egr i dpf to nie jezdzi sie tym autem ponizej 1600 obrotow bo czuć że sie męczy i zmieniając z dwójki na trójke trzeba ciągnąć do 2800 obrotów żeby jak wrzucisz na trójke bylo już te 1600 obrotów
~Toper
Kombi 1.9 8v Multijet 120KM 88kW
Skrzynia z Opla, słynny model M32, niestety lubią w niej padać łożyska. Należy o tym wiedzieć i zmieniać olej co ok 50-60 tys. km. Dotyczy tylko JTD w manualu. W modelach z 2005 potrafi ciężko chodzić drążek zmiany biegów. W mojej z 2007 jest to poprawione, chodzi normalnie.
~maka131
Kombi 2.4 20v Multijet 200KM 147kW
Silnik utrzymuje niskie obroty podczas jazdy, jak chcemy nagle przyspieszyć to skrzynia potrzebuje ok 2 sekundy na redukcję biegu, później zmienić biegi bardzo ładnie. Bardzo wielu użytkowników oczeka na skrzynie. Ja nauczyłem się już jeździć z ta skrzynia. Nie uważam tego za wadę.
~Tomas
Kombi 2.2 i 16V 147KM 108kW
skrzynia AUTOMAT 5 biegowy, dziala bardzo płynnie, zmiana biegów jest nieodczuwalna. jak zwykle przy lekko mocniejszym wdepnieciu automat odrazu redukuje, a przy zdecydowanym przyspieszaniu redukacja o dwa w dól. wszystko bardzo płynnie. Narazie tak jak mówie żadnych problemów.
~er
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Za długie skoki, trójka przy wrzucaniu potrafi haczyć. Sztywna na zimno, odczuwalne mocno w zimie. Dobrze dobrane przełożenia w sensie obroty/prędkość. Miasto 3-ka z obrotami 2200 prędkość 50km/h, trasa czwórka z tymi obrotami 90, autostrada szóstka przy 2500 obr 130-140.
~Rolo Tomasi
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Niestety uważam że najsłabsza część auta - zdarzy się chaczenie - zwłaszcza na trzecim biegu. Ogólnie na zimnym silniku jest przeciętnie. Jak sie rozgrzeje zaczyna pracować jak trzeba. Mocno \"słychać\" zapinanie biegów - we wcześniejszym samochodzie tego nie doświadczałem.
~Marcin
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Niestety M32, niektórzy zalecają zalanie trochę większą ilością oleju, polecany olej Fuchs 75w80 lub tutanela 75w85. Producent zaleca 2.4l oleju, na forach sugerują nawet 3l podobno uszczelniacze nie puszczają. Nie jest zbyt pracyzyjna.
~tatafranka
Kombi 1.9 16v Multijet 150KM 110kW
Skrzynia działa doskonale. Praktycznie nie czuć jak pracuje. Dobrze że jest obrotomierz. Szybko reaguje na pedał przyśpieszenia i doskonale \"wie\" o co chodzi kierowcy. Nawet przy prędkości rzędu 150 - 160km/h potrafi zredukować i wcisnąć w fotel.
~Michał
Kombi 2.4 20v Multijet 200KM 147kW
Skrzynia jak przystało na automat z tych lat, nie jest bardzo szybka. Zmienia biegi poprawnie i nie mam z nią żadnych problemów. Poprzedni właściciel zmieniał olej, ja także to zrobiłem. Zaniedbane egzemplarze psują jej opinie.
~OMIJAĆ
Kombi 2.4 20v Multijet 200KM 147kW
TO NAJWIEKSZY MINUS!!!!! DRAMAT I KATASTROFA.Muli,przeciąga,żyje własnym życiem.Remont generalny przy przebiegu 189.000. Po remoncie nic się nie zmieniło.400Nm to zdecydowanie za dużo jak na tą skrzynię.DNO!!!