Lista ocen Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW 2005-2010 (125) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 90 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lalalala
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Rewelacja!! Teraz mi się przypomniało że kilka razy wszedł silnik w tryb awaryjny. Mechanik z komputera wyczytał błąd jakiegoś czujnika przy przepustnicy. Ogólnie od prawie roku błąd już się nie pojawił. Sam się zepsuł i sam się naprawił.. taki to fiat
~Rafał
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Drobiazgi psują ogólny poziom z bezawaryjności tego samochodu - przygasające światła po użyciu kierunkowskazów, wyłączające się wspomaganie (raz na pół roku), dobijające zawieszenie. A, i padnięty alternator - typowe dla tego modelu. Poza tym całkiem OK.
~Mateusz Wieczorek
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Póki co tylko raz miałem problem - zaświecił się check oświetlenia, komputer podpowiedział o nieświecącej żarówce pozycyjnej, jednak przy kolejnym rozruchu sytuacja nie wystąpiła - prawdopodobnie coś ze stykami. Poza tym - nic nie zauważyłem.
~kamil instruktor
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
do usterek nalezy zaliczyc przedewszystkim alternator ktory wymienialem co ok 60k km. dwa razy mialem wymieniany czyjnik skrętu przy kolumnie kierownicy, koszt 1100zl. trzeba sie przyzwyczaic do palenia przez silnik oleju, nie jest to duzo ale jednak pali.
~PM
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Przetarł się wężyk spryskiwacza z tyłu - szybka i łatwa naprawa. Wymieniono też łączniki stabilizatora (jeden przy 30 tys km, drugi przy 40 tys km - to raczej norma na naszych drogach). Nietrwała odma - robi się nieszczelna co ok. 30 tys km.
~Radek
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Dużo wad fabrycznych: źle spasowane i trzeszczące plastiki, zapalanie się kontrolki wys. temp. przy uruchamianiu, wycieki spod uszczelki pokrywy zaworów, stukający fotel, problem z wałkiem kierowniczym, a z usunięciem niektórych serwis ma poważne problemy.
~582-32-41 GG
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
MOJE GP MA JUZ 2 LATA MALY PRZEBIEG BO 15 TYSIECY KM ALE NIC W NIM NIE STUKA NIE PUKA I NIE SKRZYPI. FOTELE SIE NE POZDZIERALY NIEPOBRUDZILU DESKA ROZDZIELCZA NIE EJST PODRAPANA. JESTEM BARDZO MILE ZASKOCZONY.
~Dusterro
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Sporo drobnych usterek: awaria podgrzewanego lusterka, ciągłe przepalanie żarówek (tył, przód, deska rozdzielcza), 2 razy łączniki stabilizatora, tarcze. Drobne usterki nie przerażają, gorzej z poważnymi.
~nexuspl@poczta.onet.pl
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Nic się nie zepsuło. Mam tylko wrażenie, że od nowości nie działało podgrzewanie jednego z lusterek (zgłoszę to na przeglądzie). Jest jeszcze czasem problem z zacinaniem jednego z pasów z tyłu.

Fiat Punto Grande Punto – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Gorbash66
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Wybite odbojniki po 20 000, wypadnięcie linki od zmiany miejsca nawiewu, ciężko chodzące tylne klamki, przy skręcie w prawo (włączony kierunek) przy odbiciu potrafi migać kierunek w lewo
Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d