Lista ocen Fiat Seicento Hatchback 3d (734) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 858 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zenon111@wp.pl
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
po 4 latach eksploatacji wymiana wszystkich amortyzatorów, pociekły. po 3 latach wymiana osi napędowych lewe i prawe koła przednie - pociekły uszczelniacze, wymiana po 3 latach wentylatora chłodzącego chłodnicę, po 4 latach wymiana linki hamulca ręcznego. Po skończonej gwarancji słychać klekotanie przy tablicy wskażnikowej przy niższych temperaturach na zewnątrz- trzeba wymienić filtr oparów - spory koszt. Po 2 latach wymiana tłumika i tak co...
~Mirosław Szczesniak, avus@kki.net.pl
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Wzorcowo. Auto toczy się na 14 calowych felgach, nastawy zawieszenia typowo sportowe, wspomagany układ kierowniczy i hamulcowy pracują bardzo dobrze. Samochód zachowuje się neutralnie w kazdym zakresie predkości jazdy po łuku, tylko w ekstremalnych sytuacjach można zauważyć łatwa do opanowania podsterowność. Bardzo dobra praca hamulca ręcznego, co w połaczeniu z doskonałym podwoziem pozwala na obrócenie auta nawet na bardzo przyczepnym suchym...
~Mati
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Cóż można powiedzieć o układzie jezdnym ? Przy ostrych zakrętach Fiat wychyla się trochę na boki, ale nie można powiedzieć, że zagraża to bezpieczeństwu. Odradzam jeździć z prędkościami powyżej 160 km/h, bo to może już być groźne.. Jak na tego typu samochód jest zadowalająco. Polecam wspomaganie kierownicy, którego nie mam, a w mieście jest nieocenione, szczególnie, że miasto to żywioł tego włoskiego malucha..
~clod
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Naprawdę dobrze jak na gabaryty auta i moc silnika. Śmieszą mnie opinie ludzi, którzy kupując za naprawdę nieduże pieniądze samochód, którego długość niewiele przekracza trzy metry, spodziewają się prowadzenia jak w BMW czy Mercedesie. Dlatego twierdzę, że Seicento prowadzi się naprawdę dobrze jak na swoją klasę, a wiem co mówię, bo wiele razy nie mogły nadążyć za mną mocniejsze i większe auta (oczywiście w mieście:).
~Piotr M. - miasto Łódź
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Nie wiem jak obecnie, ale w modelu 1999 amortyzatory były do bani: lewy przedni nie wytrzymał 20 tys. km, prawy 40 tys., tył już też po wymianie (70 tys. - amory i silentblocki). Bardziej to chyba jednak wina dziurawych dróg. Zawieszenie dość twarde. Nie ma też problemów z jego przeciążaniem (np. 4 osoby + bagaż na wakacje). Za to układ kierowniczy oceniam na 5 - jak dotąd żadnych luzów i nie traci zbieżności.
~Krzysiek
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Posiadam auto bez wspomagania, więc zimą na postoju w manewrowanie w duże mrozy na początku trzeba włożyć odrobinę siły. Oprócz największych mrozów manewrowanie tym autem nie sprawia najmniejszych problemów. Dzięki małym gabarytom parkowanie tym autem to pestka, jest małe mieści się praktycznie wszędzie. Jeśli miejsca jest więcej niż na rower to z dużym prawdopodobieństwem zaparkuje się tam tym autem.
~Michał z Gdańska.
Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW
Duży komfort resorowania rekompensuje w pewnym stopniu małe kołą, któe wpadają w wiele nierówności drogi. Bywa hałaśliwy. Ukłąd kierowniczy nieprecyzyjny, nie daje pewności prowadzenia przy dynamicznej jeździe i stawia duże opory przy manewrach na parkingu, a nawet na ciasnych zakrętach. Clio II bez wspomagania stawiało dużo mniejszy opór. Układ kierowniczy to największa wada tego auta.
~Azrael
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Układ jezdny jest praktycznie niedozniszczenia, oczywiście mam wzmacniany i pewnie niezdziwi was że sportowe zawieszenie, ale niejest ani twarde ani obnizone, wysokość mam jak Seryjny Seicento, leciutko utwardzone zawieszenie, odrazu mówie ani do CC ani SC nieopłaca się kupowac Alufelg obniżają prędkość max oraz szybciej niszczy się zawieszenie, Zawieszenie należy sprawdzac co 45000 km
~Asia
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
W ciągu 6 lat użytkowania jako drugi właściciel (poprzedni miał auto 5 lat i absolutnie nic przy nim nie robił) musiałam po zakupie wymienić wszystkie amortyzatory - efekt zaniedbań poprzedniego właściciela. Potem, po kolejnych 3 latach musiał zregenerować prawy tylni wahacz. Co kilka lat wymiana klocków, raz szczęki bo zardzewiały. Raz wymieniłam także tarcze bo się zrobił rant.
~Piti
Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW
Autko przeznaczone do niezbyt szybkiej jazdy. Dla mnie dużą zaletą jest wysokość zawieszenia: w połączeniu z dobrą zwrotnością, czynią ten samochód bardzo uniwersalnym na naszych drogach. Nie ma najmniejszego problemu po zjezdzie z asfaltu, jazda po drogach polnych nie nastręcza żadnych trudności. Idealne nad jezioro, do lasu jak i do miasta - wysokie krawężniki nie straszne.
Fiat Seicento Hatchback 3d