Lista ocen Ford Focus I Kombi (301) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 268 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Przejechałem ponad 60 tysięcy kilometrów i póki co największą usterką była kwestia wymiany kostki elektrycznej przy przednim lewym reflektorze. Poza tym żarówki świateł mijania czasem się przepalą. Warto raz w roku sprawdzić zbieżność, tył lubi się przestawić na naszych wspaniałych drogach.Tyle.
~Automaniak;]
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Co chwila COŚ!!! najpierw poszła klima napełniana 2 razy układ szczelny Niby... a środek chłodzący uciekał, kluczyk z immobilaiserem sie starł JAK, dobre pytanie, przednia szyba ogrzewana - odbarwienia i 3 odpryski w krótkim czasie, zamek maski sie popsuł... zamek klapy nie działał od początku
~Rommel
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Uwaga na odpryski lakieru i wewnętrzne krawędzie drzwi, trzeba o nie dbać. To co się zużywa i nic poza tym, ale trzeba dbać, nie biegać i dmuchać, lecz pamiętać że każdy element ma określoną żywotność, jak to olejemy to bankowo kiedyś się to odbije. Ogólnie jak u mnie bezawaryjny.
~mucha
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
2 razy zabraklo mi paliwa kiedy komputer pokazywal jescze prawie 50km zasiegu. Pojechalem do serwisu i podobno wymienili komputer ale ten drugi raz zdazyl sie ostatnio - po naprawie. Nie wiem czy warto zawracac sobie glowe. Teraz tankuje odpowiednio wczesniej. Niby drobiazg, ale irytujacy.
~OLIN4
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Z TYM GORZEJ W CIĄGU DWÓCH LAT EKSPLOATACJI POPSUŁY SIĘ: PIERSCIEN POD KIEROWNICA DO POWRACANIA KIERUNKOWSKAZÓW, SIŁOWNIK W DRZWIACH DO ZAMYKANIA ZAMKA, PISKI PASKA KLINOWEGO SPOWODOWANE WILGOCIĄ I WYCIEKIEM Z POMPY WSPOMAGANIA , POMPĄ DO WYMIANY , SKRZYPIĄ RÓŻNE DUPERELE W ŚRODKU W TYM FOTEL PASAŻERA
~Marcus
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
To co musiałem zrobić na początku to tylko niedbalstwo poprzednika po za tym to co miałem najpoważniejszego do zrobienia i w końcu nie zrobiłem to czujnik czy jakieś ustrojstwo odpowiedzialne za świecenie wstecznego coś przy drążku biegów reszta to radość z jazdy.
~Rafał
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Jest jeden mankament. Mianowicie wlewanie się wody z przedniej szyby na nogi pasażera przez filtr przeciwpyłkowy. Jedyna rada to założenie osłony na filtr przeciwpyłkowy (taniej) lub wymiana kilkuletniego podszybia (plastik pomiędzy szybą a maską od zewnątrz) na nowy.
~sourner
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Za krótko mam żeby się wypowiadać (ok. 3 miesiące i tylko 20 tys. km przejechane) Do tej porty ok. Ale nie jest aż tak różowo – padł czujnik temperatury powietrza wpływającego do silnika – niby drobiazg ale padł a auto ma dopiero 160 tys km przebiegu.
~robnowak@poczta.fm
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Potwierdzam (wspomniany wcześniej w innym komentarzu) skrzypiący od czasu do czasu pedał sprzęgła. Stukało także w tylnej klapie - po wyregulowaniu w serwisie - ok. Klapa bagażnika czasami nie domyka sie - potrzebna jest powtórka z dodatkiem więszej siły.
Dziennik kosztów dla Ford Focus I Kombi
6,3
~biggrzeniu
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Zepsuły się oba przełączniki do szyb elektrycznych, sprężynka przy lewarku zmiany biegów, poza tym OK. kupiłem Focusa gdy miał 28 000 przebiegu, teraz ma 138 000. Pod względem niezawodności należy się ***** . ogólnie jestem bardzo zadowolony. Oby tak dalej...
Ford Focus I Kombi