Lista ocen Ford Focus I Kombi (301) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 268 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hanimar
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
tutaj z kolei liczyłem na coś więcej... 1. Zapalające się kontrolki na tablicy rozdzielczej (hamulce i ABS) - oczywiście oba układu sprawe, byłem w kilku warsztatach i nikt nie potrafił sobie z tym poradzić... Wszyscy zgodnie twierdzili, że to jakaś usterka typowo elektryczna i nikomu nie chciało się tego szukać (nikt się nie podjął naprawy) 2. Głośny wentylator po włączeniu klimy 3. Syrena alarmowa padła po kilku miesiącach
~tiri1
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
hehe ... tu już nie jest dobrze... przejeżdzam ok 40kkm rocznie i właściwie co miesiąc coś naprawiam. Pomijam elementy które się zużywają (klocki, tarcze, wahacze, tłumiki, itp) nie domaga centralny zamenk zimą - żyje własnym życiem. Prawa elektryczna szyba szwankuje, dwa razy wymieniana manetka wycieraczek - nie dzałał spryskiwacz szyby, wymiana przepływomierza, czyszczenie krokowca, przepusticy - falowały obroty....
~Marek
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Auto jest niezawodne. Z drobnnych rzeczy, które sie popsuły to roleta bagażnika, przy 180000 km przebiegu mechanizm wycieraczek, przy 210 000 łączniki stabilizatora tylnej osi. Bardzo trwałe materiały siedzeń, nic się nie wyciera ani nie rozciąga czy zniekształca. Kierownica trochę się powycierała i klamki wewnętrzne otwierania drzwi. Ponadto wymieniłem gumowe nakładki na pedały bo też się powycierały i zrobiły się śliskie.
~Samantha
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Nie miałam nigdy większych problemów. Co jakiś czas świece (czasami wystarczy tylko naprawa bez wymiany), oczywiście klocki hamulcowe. Przy tak ogromnym przebiegu (240 tys) to normalne. Raz coś tam nie działało w nawiewie (dopiero od 3 w górę wiało) i raz trzeba było coś poprawić w klimatyzacji, bo słabo chodziła. Dodatkowo jeszcze dość często przepalały mi się przednie żarówki, ale to podobno było powiązane z tymi wtryskami.
~czart78
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Powinienem dorzucic jeszcze jedna gwiazdke :) Podnad 6lat w uzytku, dowiozło wszedzie ( polskie morze, polskie góry) i nigdy nie ztrzymalo sie awaryjnie, o wszystkich bolaczkach auto informuje nas duzo wczesniej i nie warto zwlekać z naprawą aby nie nastapił efekt dmina i od jednej koncówki drązka nie zrobilo sie nam pol zaweszenia do wymiany. Czesci nie sa drogia ale za robocizne zaplacimy ;)
~areq-s@o2.pl
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Uważam, że jak na warunki w jakich ten ssamochód pokonał ponad 250 tys.km to w zasadzie jest bezawaryjny. Jedyną rzeczą jaka musiałą i musi być zrobiona to automat wycieraczek czasowych, poza tym denerwującą drobną usterką jeżeli tak możan powiedzieć to notorycznie przepalające sieżarówki świateł mijania H7 średnio jedna żarówka na 2-3 tyg. zapewne ciągłą eksploatacja skraca czas świecenia.
~stanley.247@o2.pl
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Po 90 tyś urwało się cięgło od wewnętrznej klamki od strony pasażera i w tych samych drzwiach poluzowały uchwyty trzymające szybę przez co nie zawsze chciała się otwierać. Naprawiłem bez problemu we własnym zakresie. Ostatnio przednie wycieraczki nie zawsze dokładnie ustawiaja sie na swoim miejscu i trzeba będzie je podregulować. Wymieniłem także linkę "ręcznego" bo nie działała już prawidłowo.
~kokss
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Nie jest to super niezawodne auto. Przede wszystkim prawdziwe są pogłoski o tym, że ford ma kłopoty z rdzą. Sam miałem tydzień auto w blacharni. Auto jest jednak wyposarzone w długą gwarancje antykorozyjną i po prostu trzeba robić regularnie przeglądy blacharskie. W szczególności trzeba zwrócić uwagę na dolną część tylnych drzwi i tylną klapę(kombi). Tak poza tym przez 100000 brak usterek.
~waski_rk
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Raczej nie zdarzają się drobne usterki, niestety wymiana żarówek z przodu to jakaś gehenna, mało miejsca, na żarówce jakaś sprężyna która nie do końca przechodzi przez kostke - trzeba sposobem ją założyć i każdy musi sam na to wpaść. Wiem że instrukcja mówi o zdejmowaniu całej lampy, ale kto by to robił np. na trasie? Tutaj konstruktorzy się nie popisali.
~Paweł
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Auto jest poprostu pancerne. Jedyna awaria to pedal gazu, koszt nowego ok. 450zl, wymiana za darmo ;) Ale to jest jedyna usterka jaka mi sie przytrafila od poczatku, chociaz ostatnio juz zaczyna byc slychac chyba łozyska z tylu. Aha rdza na rantach tylnich drzwi i tylnej klapy to standard, ale jak sie dobrze pomaluje to jest spokoj.
Ford Focus I Kombi