Lista ocen Ford Focus I Kombi (301) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 268 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marian
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
podbijanie wolnych obrotów, nieprzyjemny świst przy 115-125 km/h, padnięte po roku oryginalne radio, obecnie znowu nawala (równo po roku od wymiany),brak kontaktu na łaczach wentylatora nawiewu, wymiana zespołu czujnika ilości paliwa w baku, pierwsza rdza na karoseri
~kedarrr
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Kilka drobnostek dolegało Fordowi. Większość usunięta szybko i bezboleśnie. Jedynie pedał gazu sprawił problem więcej niż jeden raz. Mimo wszystko polecam używki. Pedał gazu kupiony za 50 zł przejechał już 20 tys. km a kosztował 7 razy mniej od nowego.
~Piorun
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Brak poważnych usterek. Przez 3 lata zepsuła mi się tylna wycieraczka i sprężarka klimatyzacji. Drażniła mnie przeciekający przedni wlot nawiewu. Nieraz się wody do auta na lało. Musiałem zalepić sylikonem. Po 10 latach wychodzi korozja na drzwiach.
~stanley.247@o2.pl
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Urwało się cięgło klamki wewnetrznej drzwi przednich pasażera, W tych samych drzwiach obluzowało sie mocowanie szyby przez co wpadła do środka {na szczęście nie pękła}. Ale to głównie wina mojego złego obchodzenia się ze sterowaniem szyb.
~franken@interia.pl
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Nadwozie po 2-gim roku zaczęło rdzewieć. Tylne drzwi-na dole, pęcherze widoczne pod lakierem, nawet perforacje To samo tylna klapa. Dłużej nie czekałem. Sprzedałem go po 3 latach miałem dość tego auta. VW Passat 1,9D mimo ze bez turbo dużo lepiej chodził
~stefix1@wp.pl
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
30 tkm w ciągu niespełna 2 lat wymienione: olej płyn hamulcowy, filtr powietrza, żarówki z przodu i z tyłu, pali się check engine... w sumie nic ;) No i blachy, to nie jest mocna strona Forda dla mnie to jednak mało istotne kilka lat pośmigam !!
~Konstruktywny krytyk
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Wybite końcówki stabilizatora (nasze drogi), czasami nie działający przycisk otwierania bagażnika, przepalone podświetlenie pokręteł, nie działający w niskiej temp. centr. zamek, skrzypiące sprzęgło, wkurzające trzeszczenie z tyłu bagażnika
~tomrasz@wp.pl
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Tutaj odpukać jest zajebiście, piszę właściwie tę ocenę tylko po to zeby podzielić sie właśnie tą informacją AUTO JEST BEZAWARYJNE a użytkowane jest w spoób powiedziłbym wyjątkowo szorstki i bez sentymentów, czasami wręcz mi go szkoda,
~Piotrek
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Nie dzieje się nic. Dużo pracy włożone było po sprowadzeniu, aby doprowadzić do stanu idealnego, ale później przez rok użytkowania - żadnych usterek ani niespodzianek. Aaaa! Padło radio - konkretnie tuner w radiu :)
~mWacko
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Po 9 latach i 220 000 przejechanych km tylko same pierdolety wynikające ze zużycia. Podnośnik szyby pasażera, silniczek dmuchawy wentylatora, 1 żaróweczka w desce rozdzielczej. Na moje 2 lata i 40 tys km z tym samochodem tyle.
Ford Focus I Kombi