Lista ocen Ford Focus I Kombi (301) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 268 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~s-o
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Odnośnie drobiazgów to: - szyba tylna, awaria mechanizmu podnoszenia. - Elektryka - otwieranie bocznych drzwi z pilota nie działa i należny za każdym razem wchodzić i z osoba zamykać i otwierać drzwi pasażerowi. Męka. - po za tym było kilka innych usterek ale związanych z elektryką. - wymiana co jakiś czas tulei z przedniego zawieszenia.
~skubidoo
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Odnośnie drobiazgów to tylko: - szyba tylna, awaria mechanizmu podnoszenia. - Elektryka - otwieranie bocznych drzwi z pilota nie działa i należny za każdym razem wchodzić i z osoba zamykać i otwierać drzwi pasażerowi. Męka. - po za tym było kilka innych usterek ale związanych z elektryką. - wymiana co jakiś czas tulei z przedniego zawieszenia.
~shogel@tlen.pl
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Przejechałem 50000 km i jedyne co wymieniałem, to klocki i pasek wzdłużny. Niestety pasek jest źle osłonięty i dostaje się tam łatwo wilgoć, także zimowym porankiem budzi mnie niezbyt miły pisk. Po paru kilometrach już ok. Koszt takiego paska to ok. 100 zł, a już 2 razy wymieniałem. Nic poza to, co się zużywa nie naprawiałem. (tfu tfu ;] )
~mirek65
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Ma swoje wady. Niedługo po raz 3 będę zmieniał pasek alternatora razem z rolkami (łożyska szybko się zużywają prawdopodobnie ze względu na marne uszczelnienia). Pękła sprężynka trzymająca lewarek w pozycji pionowej (groszowa sprawa). W czasie obracania kierownicą wyrażnie słychać dżwięk ocierania w przekładni kierowniczej , mam tak prawie od początku.
~Pieczarek
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
w praktycznie nowym aucie odczepił sie kawałek listwy plastikowej pod sufitem a klimatyzacja wymagałe dezynfekcji bo przy mocnym chłodzeniu śmierdziała. Poza tym odkleiła sie obudowa filtra pod przednią szyba i przy myciu troche wody dostawało sie na dywanik pasażera. serwis załatwił wszystko skutecznie, choć chyba dało sie szybciej.
~Marek
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Było tego sporo, ale i wiek słuszny: - przekaźnik wycieraczek, bo zatrzymywały się na środku szyby; - mechanizm wycieraczek, bo się wyrobił przegub kulowy; - pompka sprzęgła, bo plastikowa i kapało na buty; - linki hamulcowe, bo rdza je zjadła; - wydech kompletny, bo wypadł po 190k km; - zamek jednych drzwi, bo się zacinał.
~Zibi
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Posiadam Focusika z 2002 roku.Kupiony prosto od Niemca(136tys.km) Teraz po upływie roku,przejechałem nim 31tys.km i nic.Wszystko jak dotąd ok.Musiałem tylko co 10tys.km wymieniać olej,filtry oleju,paliwa,powietrza ale to chyba każdy powinien przestrzegać oraz wymienić klocki hamulcowe tylne.Poza tym nic,odpukać ;)
~juszmarek@op.pl
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Przerdzewiałe osłony hamulca ręcznego.Słabo \'trzymający\' hamulec ręczny.Dość często przepalające się żarówki/kłopotliwa wymiana/.Pękająca skaja na dzwigni hamulca ręcznego.Przy 110 tys. wymiana świec żarowych,to podobno też standard.Gdy ciężko zapala zimą chyba lepiej zacząć \'dochodzenie\' od tego a nie akumulatora.
~BadBoy
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Każde auto ma mankamenty niestety... Silnik bez zarzutów nigdy sie nei popsół od nowości 2001r. Wystarczy regularnie wymieniac co trzeba. Z drobnych usterek, to zasniedziały styk prawego okna (czasem nie chcialo sie otworzyc , jak bylo wilgotno owszem) , wyrabiają sie regulatory lusterek (manualne), pozatym bez zarzutu.
Dziennik kosztów dla Ford Focus I Kombi
6,3
~Wielkopolanin
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Drobnych usterek troche jest... Tak jak np. centralny zamek! Uwaga zmora tego modelu, ciągle szwankuje - można nawet sobie czasem zatrzasnąć kluczyki w środku. Oprócz tego oświetlenie tablicy rej. często się psuje, bo dostaje się tam woda częściej niż w innych autach, bo TEN TYP TAK MA :)
Ford Focus I Kombi