Lista ocen Ford Focus II Hatchback 5d (271) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 225 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Chenaf
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Gorące powietrze zimą oraz lodowate latem - to zdecydowany plus Focus'a. Auto idealnie zdaje test ogrzewania i wentylacji. Nawet przy braku elektrycznie ogrzewanej szyby (co niezbyt mi się uśmiecha), idealnie odparowuje ją. Klimatyzacja działa idealnie. Wszystko zdecydowanie na plus. Bardzo szybko wszystko funkcjonuje.
~marten@gazeta.pl
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Dla mnie ok. Mam tylko manualną klimę ale wystarczy w zupełności do schłodzenia auta latem. Zimą szybko się nagrzewa i naprawdę nie idzie wytrzymać przy ustawie na max. Szyby szybko odparowują. Jeszcze po trzech latach nie konserwowałem klimy ale nic z niej nie śmierdzi. Wymieniajcie tylko filtr kabinowy. To naprawdę ma znaczenie.
~Robas
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Automatyczna klima dwu-strefowa i wiele dodatkowych mozliwosci recznego sterowania nawiewem wlacznie z ogrzewaniem na nogi rowniez dla pasazerow z tylu oraz z mozliwoscia chlodzenia schowka z przodu za pomoca klimy robia swoje i sa az naddto wystarczajace :) (przynajmniej w posiadanej wersji GHIA(sprowadzonej)).
~rainlow
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Klima działa bardzo dobrze, latem szybko chłodzi, zimą ciut dłużej trzeba poczekać na ciepło z silnika. W klimatroniku przydało by się tak jak w manualu mieć większy wpływ na wybieranie kierunku nawiewu, np lekko na nogi a reszta na ciało. Ale ta przypadłość jest chyba w każdej marce samochodów.
~podpisywacz
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Miałem klimę ręczną co jest trochę denerwujące gdy człowiek jest przyzwyczajony do automatu. Ciągle trzeba majstrować przy regulacji temperatury. Natomiast jeśli chodzi o działanie wentylacji i ogrzewania nie mam żadnych zastrzeżeń - szyby szybko odparowywały, szybko robiło się ciepło jak na diesla.
~FOCUsik
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Wydajnie się sprawuje zarówno w dni mroźne, jak i upały. UWAGA! Niestety, przy intensywnej pracy sprężarki spada ilość dostarczanego paliwa i trzeba uważać, żeby przy ruszaniu auto nie zgasło; należy więcej głębiej operować pedałem przyśpieszenia. Jest to niebezpieczne - niska ocena!
~radmol
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Tutaj OK. Bardzo szybko się nagrzewa, dmucha bardzo dobrze. Ja mam klimatronic - działa dobrze ale czasami ma problemy z podawaniem zbyt wysokiej temperatury przez nawiewy - nie wiem z czego to wynika? Wentylatorek od pomiaru temperatury syczy cały czas - lipa.
~Webler
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Samochód bardzo szybko się nagrzewa, oraz klimatyzacja manualna w moim przypadku szybko schładza wnętrze. Nawiewy na nogi pasażerów tylnej kanapy w seryjnym wyposażeniu, niestety brak nawiewów na tylną kanapę w konsoli środkowej, konkurencyjny Golf 5 posiadał to wyposażenie w opcji.
~EntuzjastaFocusa
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
hmm... tu trochę gorzej, mały diesel w zimę słabo się dogrzewa, i przy grzaniu w wewnątrz, zwłaszcza w temperatura w silniku koło 75 stopni. Wymieniałem termostat, ale nie pomogło. Plus za podrzewaną przednią szybę, w zimę super sprawa po 30s. jest odszroniona.
~Pitt
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Ogrzewana przednia szyba to rewelacyjne rozwiązanie w zimę, jest też dodatkowa nagrzewnica wnętrza - w mrozy po 2min już leci ciepłe powietrze + podgrzewane fotele działające też b.szybko (po 1min są ciepłe). Klima dwustrefowa działa bardzo sprawnie i wydajnie.
Ford Focus II Hatchback 5d